środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Prowadził mercedesa pod wpływem narkotyków. W samochodzie była ukryta amunicja

2019-04-12 11:24:01 (ost. akt: 2019-04-12 11:26:09)

Autor zdjęcia: nadesłane

23-letni obywatel Ukrainy przewoził bez pozwolenia amunicję myśliwską. 11 kwietnia mężczyznę skontrolowali koło Pasłęka funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu i Krajowej Administracji Skarbowej. Dodatkowo okazało się, że 23-latek prowadził samochód, będąc pod wpływem środków odurzających.

23-latek jechał mercedesem sprinterem trasą S-7 w kierunku Gdańska. W okolicach Pasłęka do kontroli drogowej zatrzymali go strażnicy graniczni z Elbląga.

Przy wykorzystaniu ręcznego skanera rentgenowskiego, wspólnie z funkcjonariuszami KAS, stwierdzili, że w kabinie pojazdu może być ukryta amunicja. Potwierdziła to szczegółowa kontrola samochodu.

W schowku pasażera, podsufitce i saszetce kierowcy znaleziono łącznie 17 sztuk amunicji myśliwskiej, a także ukraiński paszport wystawiony na inne dane i woreczek strunowy z białym osadem. W związku z tym kierowcę przebadano na obecność środków odurzających w organizmie, wynik wskazał na amfetaminę. 23-latek został zatrzymany i przekazany elbląskiej Policji.
kpt. SG Andrzej Juźwiak
Rzecznik Prasowy
Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB