EKT Jantar znów na podium

2019-04-15 14:15:10(ost. akt: 2019-04-15 14:16:10)

Autor zdjęcia: nadesłane

W sobotę 13 kwietnia tancerze Elbląskiego Klubu Tańca Jantar wzięli udział w XI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Wójta Gminy Iława, z którego przywieźli puchary i medale za miejsca na podium. Jednocześnie, przez cały weekend odbywał się turniej Łódź Open 2019, podczas którego elbląscy tancerze również uzyskali wysokie lokaty.
W kategorii 10-11 „E” na podium stanęły aż 3 nasze pary, zajmując kolejno: Marcel Żmijewski i Zuzanna Filipiak – I miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej „D”, Krzysztof Wiśniewski i Zosia Bieraga – II miejsce, Tomasz Sokół i Kornelia Wasiłyszyn – III miejsce. W kategorii 12-13 "D", w tańcach standardowych, Bartosz Woliński i Maja Konarzewska zdobyli brązowy medal, a w tańcach latynoamerykańskich, w tej samej kategorii, wywalczyli srebro.

Ponadto para Klaudia Ulkowska z Olafem Krawczykiem awansowali do wyższej klasy tanecznej „C” w standardzie. Wysokie, drugie miejsce, w kategorii 14-15 „D” w tańcach standardowych zdobyli Michał Dreger z Kingą Sokalską. Nasi seniorzy również zaprezentowali wysoki poziom. W kategorii Senior II „D” w tańcach latynoamerykańskich Państwo Rafał i Barbara Tomczak zdobyli pierwsze miejsce na podium, a w standardzie wytańczyli srebro.

Podczas zmagań na turnieju w Łodzi elbląskie pary również wytańczyły miejsca na podium. Mariusz Zamiara z Amelią Saryk zdobyli brązowy medal w kategorii 10-11 „D” w standardzie oraz srebro w kategorii Dzieci Open ST. Gabriel Pietras z Julią Kawą wywalczyli dwa brązowe medale w kategoriach Dzieci Open ST oraz Dzieci Open LA.