Wtorek, 17 września 2019. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

W elbląskich szkołach lekcje z matematyki i przyrody będą prowadzone metodą eksperymentu

2019-04-16 13:19:05 (ost. akt: 2019-04-17 09:58:47)

Autor zdjęcia: Pixabay

Elbląskie podstawówki oraz dwa ośrodki szkolno-wychowawcze zostaną wyposażone w sprzęt pomocny do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematycznych.

Projekt "Eksperyment edukacją przyszłości" zakłada wyposażenie pracowni przyrodniczych i matematycznych w 15 elbląskich szkołach podstawowych i 2 ośrodkach szkolno – wychowawczych w pomoce dydaktyczne do nauczania metodą eksperymentu i przeszkolenie nauczycieli do pracy z uczniami tą metodą. Projektem zostanie objętych 680 uczniów klas VII, 100 nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a także 150 rodziców/opiekunów uczniów uczestniczących w projekcie.

Zakres zamówienia obejmuje dostawę wyposażenia szkolnych pracowni w narzędzia do nauczania tych przedmiotów montaż, uruchomienie, oznakowanie sprzętu i zapewnienie serwisu w okresie gwarancji dla sprzętu, które wymaga serwisowania. Za 2 mln złotych zadanie wykona firma z Puław.

Projekt zakłada również realizację dodatkowych zajęć, w cyklu dwuletnim. Są to zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze służące wyrównywaniu dysproporcji edukacyjnych dla uczniów, którzy mają trudności w spełnianiu wymagań edukacyjnych wynikających z podstawy programowej kształcenia ogólnego dla danego etapu edukacyjnego przedmiotów przyrodniczych i matematyki, zajęcia rozwijające uzdolnienia uczniów w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych oraz zajęcia podnoszące kompetencje wychowawcze dla rodziców/opiekunów, dzięki którym rezultaty projektu będą bardziej trwałe.

W ramach projektu, od października 2018 r. do końca stycznia 2019 r. w elbląskich szkołach zrealizowano 1 041 godzin zajęć wyrównawczych przedmiotów przyrodniczych i matematyki; 1 665 godzin zajęć rozwijających z przedmiotów przyrodniczych i matematyki; 264 godziny kół zainteresowań; 428 godzin konsultacji z rodzicami.
opr. as

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Duch Hopkirlka #2718068 | 83.6.*.* 16 kwi 2019 22:46

    Lekcje będą prowadzone w sposób eksperymentalny bo bez nauczycieli i jak dalej będzie trwała hucpa nauczycieli to i bez uczniów. Ot kur.a eksperyment na skalę Światową. Nic tylko usiąść i płakać

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz