Wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Senator Wcisła wiceszefem Komisji Obrony Narodowej

2019-04-17 15:06:34 (ost. akt: 2019-04-18 12:10:50)
Jerzy Wcisła

Jerzy Wcisła

Autor zdjęcia: Joanna Domratowska, Natalia Koszkur

Senator Jerzy Wcisła został wiceprzewodniczącym Komisji Obrony Narodowej. Z prośbą o zaangażowanie się tą problematykę zwrócili się do senatora liderzy Klubu Parlamentarnego PO.

— To z jednej strony duży dowód zaufania do mnie, ale też docenienie znaczenia naszego regionu dla spraw bezpieczeństwa narodowego — mówi senator Wcisła.
W Elblągu znajduje się Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód, które koordynuje działania grup bojowych w ramach tzw. „wysuniętej obecności sił NATO rozmieszczonych w krajach bałtyckich i w Polsce”. W Polsce przebywa obecnie ok. 4,5-5 tys. żołnierzy amerykańskich.

Już 16 kwietnia senator Jerzy Wcisła jako wiceszef Komisji Obrony narodowej uczestniczył w spotkaniu z senatorami Czech zajmującymi się sprawami zagranicznymi, obrony i bezpieczeństwa tego kraju.

Jerzy Wcisła jest bardzo aktywnym senatorem. Przewodniczy Parlamentarnemu Zespołowi Rozwoju Dróg Wodnych, jest członkiem Parlamentarnych Zespołów: ds. Energetyki Jądrowej, Narodowego Programu Rewitalizacji, Rozwoju i Wykorzystania Potencjału Gospodarczego Polskich Rzek, Warmińsko-Mazurskiego Zespołu Parlamentarnego oraz Senackiego Zespołu Monitorowania Praworządności.

Jest też sekretarzem Senatu i członkiem prezydium Klubu Senatorów PO. Podczas posiedzeń występował już 218 razy. Ponad 60 razy interweniował w różnych sprawach.

— Najczęściej interweniuję w sprawach naszego województwa, zgodnie z obietnicą, że będę „ambasadorem swojego regionu — dodaje senator Wcisła.
Jest też członkiem… Senackiego Zespołu Sportowego i gra w reprezentacyjnej drużynie piłki nożnej Senatu oraz polskiego parlamentu.
red.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB