Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Wiosenne targi w Starym Polu coraz bliżej

2019-04-19 09:02:16 (ost. akt: 2019-04-19 09:04:06)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

W wielu ogrodach rozpoczęły się pierwsze prace porządkowe. Niebawem wyruszymy na poszukiwanie roślin i nowych inspiracji. Dlatego warto wybrać się na jubileuszowe, X Wiosenne Targi Ogrodnicze, które odbędą się w dniach 27-28 kwietnia w Starym Polu.

Miłośników ogrodów nie powstrzymują w pracach chłodne noce i rześkie poranki. Bo pogodne dni wybudziły nas z zimowego snu, a rozkwitająca do życia natura sprawia, że z utęsknieniem czekamy cieplejszych dni, podczas których można będzie spędzić czas na relaksie w plenerze i ogrodzie. A w tym ostatnim, jak i na działkach, wiosenne prace rozpoczęły się już na dobre. Sadzimy, siejemy, nawozimy i reanimujemy trawniki i grządki. Warto jednak chwilę odpocząć i w ostatni weekend kwietnia wybrać się do Starego Pola na X Wiosenne Targi Ogrodnicze. 
Podczas dwudniowej imprezy swoją ofertę zaprezentują firmy z różnych branż, począwszy od ogrodniczej, poprzez producentów tradycyjnych produktów spożywczych, kończąc na budownictwie.

— W tej chwili mamy już ponad 300 zgłoszeń, ale cały czas czekamy na maruderów — mówi Adam Kopeć z Pomorskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Starym Polu, komisarz X Wiosennych Targów Ogrodniczych. — Ci drobniejsi wystawcy mają szansę na udział w targach, nawet jeśli zgłoszą się w dniu ich rozpoczęcia. Sporo miejsca podczas tej imprezy mamy bowiem na tzw. „Manhattanie”, czyli w miejscu, gdzie może zaprezentować się cała reszta wystawców z ofertą, niekoniecznie związaną z ogrodnictwem.

Podczas weekendu 27-28 kwietnia w Starym Polu zaprezentują się firmy oferujące artykuły oferujące narzędzia i sprzęt do produkcji ogrodniczej, a także związane z wyposażeniem, architekturą i aranżacją ogrodów. Nie zabraknie także firm z branż ekologicznej, budowlanej czy motoryzacyjnej. Jednak zgodnie z ideą wydarzenia, najliczniej prezentowana będzie branża ogrodnicza.

— Jej przedstawiciele zaprezentują szeroką ofertę m.in. materiał szkółkarski owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, rośliny rabatowe, cebulowe oraz nasiona i rozsadę warzyw oraz nawozy i środki ochrony roślin. Na stoiskach znajdziemy także elementy związane z architekturą ogrodową, a więc m.in. z narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także wyposażeniem i aranżacją ogrodów, koszami i meblami z wikliny, czy z doniczkami. W Starym Polu będzie można kupić wszystko, co jest potrzebne do upiększenia ogrodu i jego otoczenia — dodaje Adam Kopeć.

Tegoroczne, jubileuszowe X Wiosenne Targi Ogrodnicze będą także bogate w ofertę producentów i dystrybutorów z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii i systemami grzewczymi. Obecne będą też firmy budowlane i takie, które obsługują sektor rolnictwa oraz dwa salony motoryzacyjne.

— Jak co roku targom towarzyszyła będzie także wystawa rzemiosła artystycznego oraz produktów regionalnych z Polski i z zagranicy, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Miody pitne, produkty tradycyjne, zdrowy nabiał, sery, podpiwki, nalewki, chleb na zakwasie, własnoręcznie wyrabiane wędliny, mięsa i kiełbasy a także wystawa rzemiosła i rękodzieła artystycznego - tego na targach także nie zabraknie. Gościć będziemy także 15 kół gospodyń wiejskich z regionu, które będą serwować pyszne pierogi domowej roboty oraz ciasta — mówi komisarz targów. — Zapewniam, że nikt nie wyjedzie ze Starego Pola głodny.

Organizatorzy targów zapraszają również do zwiedzania wystawy gołębi, drobiu ozdobnego i królików. Podczas imprezy będą działały stoiska oferujące małą gastronomię: kiełbaski z grilla, szaszłyki, zapiekane serki oraz lody i napoje. Bo apetyt rośnie... na świeżym powietrzu. A dla najmłodszych uczestników targów organizatorzy przygotowali wesołe miasteczko.

Mimo, że Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu to jedna z najmłodszych imprez organizowanych przez oddział Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, to z roku na rok cieszy się ona rosnącym zainteresowaniem.

— Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej oferty. Mamy nadzieję, że dopiszą nam nie tylko wystawcy, ale i pogoda, tak aby odwiedziło nas jak najwięcej osób. Liczymy także na elblążan, którzy zawsze chętnie odwiedzają Stare Pole i są tu mile widziani. Zapraszamy — zachęca Adam Kopeć.

X Wiosenne Targi Ogrodnicze odbędą się w sobotę i niedzielę (27-28.04), w godz. 10 do 17. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.podr.pl.
Aleksandra Szymańska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB