Wtorek, 9 marca 2021. Imieniny Dominika, Franciszki, Katarzyny

Jeszcze tylko kilka dni na złożenie zeznania PIT

2019-04-20 10:00:16 (ost. akt: 2019-04-19 11:49:45)

Do końca tegorocznej kampanii składania PIT zostało parę dni. W urzędzie skarbowym w Elblągu kolejek nie ma. Niewątpliwie, powodem tego jest duże zainteresowanie elektroniczną formą składania rozliczeń.

Na dzień dzisiejszy 84% rozliczeń (PIT-37, PIT-36, PIT-36L) zostało złożonych drogą elektroniczną, w głównej mierze dzięki nowej usłudze Twój e-PIT.

Na złożenie zeznania PIT mamy tradycyjnie czas do końca kwietnia. Akcja przebiega bardzo sprawnie. W elbląskiej skarbówce do tej pory wpłynęło 74% rozliczeń w stosunku do roku ubiegłego (PIT-36, PIT-36L, PIT-37). Najwięcej jest wśród nich oczywiście zeznań PIT-37 z których najczęściej wynika kwota nadpłaty.

Przypomnimy, że na zwrot pieniędzy, w przypadku zeznań złożonych elektronicznie, urząd skarbowy ma o połowę mniej czasu niż w ubiegłych latach, czyli 45 dni.

Twój e-PIT – prosta i wygodna usługa umożliwiająca złożenie zeznania PIT-37 lub PIT-38, które zostało przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową oraz udostępnione do weryfikacji i zaakceptowania na portalu podatkowym podatki.gov.pl. Z usługi można skorzystać w dowolnym miejscu z dostępem do internetu jak i również w siedzibie tut. urzędu korzystając ze wsparcia pracowników KAS. Jeżeli podatnik nic nie zrobi z zeznaniem PIT przygotowanym przez urząd skarbowy w usłudze Twój e-PIT i nie rozliczy się samodzielnie, 30 kwietnia 2019 r. Twój e-PIT zostanie uznany za złożony i zaakceptowany.
Aneta Dziemidowicz
Kierownik Działu
Dział Obsługi Bieżącej
Urząd Skarbowy w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB