środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Myślał, że bez konsekwencji pozbędzie się odpadów

2019-04-19 12:56:07 (ost. akt: 2019-04-19 12:57:06)

Autor zdjęcia: nadesłane

W środę (17.04), Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o dużej ilości odpadów budowlanych na nabrzeżu rzeki Elbląg.

Strażnicy na miejscu stwierdzili worki, w których rzeczywiście znajdowały się odpady pochodzące z budowy, jak gruz, styropian czy rurki PCV. Pozostawione były przy pojemnikach do selektywnej zbiórki odpadów.

W identyfikacji domniemanego sprawcy tego wykroczenia bardzo pomocny okazał się monitoring miejski obsługiwany przez straż miejską. Na jego podstawie ustalono, jakim pojazdem zostały przywiezione odpady, a numer rejestracyjny wskazał właściciela pojazdu. W biały dzień, w godzinach porannych, bez wahania i zwrócenia uwagi na otoczenie dokonał tego procederu.

Straż Miejska prowadzi postępowanie w tej sprawie. Teraz podejrzany o zaśmiecenie miejsca publicznego będzie musiał złożyć wyjaśnienia. Za to wykroczenie może otrzymać mandat karny w wysokości do 500 zł.

Problem zaśmiecania miejsc publicznych jest dość powszechny. Śmieci komunalne, gruz i odpady poremontowe przywożone są samochodami o każdej porze dnia i nocy, i pozostawiane pod obudowami śmietnikowymi lub porzucane na terenie zielonym.

Każdy, kto dopuści się tego czynu może zostać ukarany na podstawie art.145 KW, który mówi: kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany, a także w związku z Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu Nr VII/78/2015 z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wnerwiony #2719716 | 188.47.*.* 19 kwi 2019 19:21

    Stać było na remont a na wywóz śmieci na wysypisko już zabrakło kasy? Typowy Janusz.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz