środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Ośmiu wspaniałych z Elbląga

2019-04-26 08:07:07 (ost. akt: 2019-04-26 08:36:21)

Autor zdjęcia: Konrad Uściński

Miasto po raz kolejny uhonorowało wolontariuszy za ich bezinteresowna pracę na rzecz innych. Dzięki temu przybyło nam ośmioro młodych ludzi, dla których pomaganie ma sens. Udowadniają to codziennie.

W czwartek (25.04) odbyła się 21. edycja Samorządowego Konkursu Ośmiu Wspaniałych. Po raz kolejny okazało się, że nie brakuje w Elblągu bezinteresownych ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas na pomoc potrzebującym. Ośmiu z nich dziś zostało wyróżnionych.

W mieście jest 168 wolontariuszy. W tym roku na galę wpłynęło 15 indywidualnych wniosków z różnych szkół. Jedną z tych osób jest Julia Cimofiej, uczennica Szkoły Podstawowej nr. 19.

- Chęć niesienia pomocy innym w moim przypadku wyniosłam z domu - mówi.
Od zawsze lubiłam to robić. I dodaje: - Myślę, że najlepsza w tym jest sama bezinteresowność. Niestety niewielu ludzi w moim wieku to rozumie i nie są tak skłonni do pomocy innym jak my tu, w wolontariacie.

W tym roku laureatami Gali Ośmiu Wspaniałych zostały: Alicja Bem z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Oliwia Żukowska ze Szkoły Podstawowa nr 25, Małgorzata Popowicz z Zespołu Szkół Technicznych, Marta Puchta z Zespołu Szkół gospodarczych, Karolina Tomaszewska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Oliwia Jakubowska z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Alicja Zamojska ze Szkoły Podstawowa nr 25, Dżesika Stępień z IV Liceum Ogólnokształcące.

Ośmiu Wspaniałym nagrody wręczyli prezydenta miasta i sponsorzy.
W gali wzięli udział m.in. prezydent miasta Witold Wróblewski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Czyżyk. Prezydent miasta o Ośmiu Wspaniałych powiedział:

- Jestem dumny z naszych wolontariuszy, a szczególnie z naszych pięciu wspaniałych, którzy zdobyli laury w ogólnopolskim konkursie po raz piąty. W tamtym roku w konkursie wygrał Patryk Pieczarka. To wspaniała informacja, że nasi wolontariusze nie są doceniani tylko w Elblągu, ale też w całej Polsce - podkreśla. - Cieszę się, że co roku przybywa nam w mieście kolejnych Wspaniałych. Także i w tym roku będziemy mieli naszego reprezentanta w ogólnopolskim konkursie, który odbędzie się tym razem w Białogardzie.
Konrad Uściński


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB