Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Spędź majówkę w mieście. Zapraszamy do wspólnego świętowania

2019-04-30 17:13:13 (ost. akt: 2019-04-30 17:13:46)
Święto Flagi w Elblągu

Święto Flagi w Elblągu

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Wszystkich tych, którzy spędzają ostatnie dni kwietnia i majówkę w mieście, zapraszamy do wspólnego świętowania.

15 lat w Unii Europejskiej

Rozpoczynamy 29 kwietnia wernisażem wystawy pn. „15 lat Elbląga w Unii Europejskiej”. Wernisaż odbędzie się o godz. 13.00 przed Ratuszem Staromiejskim. Na wystawie zaprezentowane zostaną projekty zrealizowane w naszym mieście, dzięki pozyskanym funduszom europejskim. Zaprezentujemy również zdjęcia sprzed 15 lat, kiedy to elblążanie świętowali akcesję Polski do UE.

1 maja natomiast - w dniu 15. rocznicy wstąpienia Polski do UE zapraszamy na godz. 12 przed Ratusz Staromiejski na ul. Stary Rynek, gdzie odbędzie się wspólne śpiewanie hymnów - Rzeczpospolitej Polskiej oraz Unii Europejskiej.

Święto Flagi
2 maja przypada Święto Flagi. Uroczystości z tej okazji zaplanowano również na godz. 12. W obchodów jest wspólny przemarsz z flagą ulicą Stary Rynek i wciągnięcie jej na Bramę Targową, koncert w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Elbląga i występ artystyczny w wykonaniu grupy Ence, Pence, Dance.
Święto Konstytucji 3 Maja

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczną się o godz. 11:30 Mszą św. w Katedrze pw. św. Mikołaja w intencji Ojczyzny i mieszkańców Elbląga. Po nabożeństwie, na placu przy Katedrze odbędzie się dalsza część uroczystości – w tym okolicznościowe przemówienia i występy artystyczne młodzieży.
informacja nadesłana

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB