Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Seniorze już jutro wybierz Kierunek: zdrowie

2019-04-29 16:00:49 (ost. akt: 2019-04-29 13:28:40)
Spotkanie "Kierunek zdrowie"

Spotkanie "Kierunek zdrowie"

Autor zdjęcia: Michał Górnik

Już jutro (30.04), odbędzie się drugie spotkanie w ramach kampanii prozdrowotnej dla seniorów pn. „Kierunek: Zdrowie”. Hasło jutrzejszych zajęć brzmi „Wiosna w ogrodzie”.

Podczas spotkania seniorzy będą mogli skorzystać między innymi z porad dot. uprawy ogródków działkowych i pielęgnacji roślin, w tym nawadniania, oprysków ekologicznych. Wykład na ten temat poprowadzi Pan Leon Budzisiak – dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu.

Będą również warsztaty z florystyczne, prowadzone przez Panią Annę Stoltmann Stefaniak, podczas których między innymi będzie można dowiedzieć się o symbolice kwiatów, ich pielęgnacji. Zaprezentowana zostanie także biżuteria kwiatowa, w tym przypinki, które seniorzy będą mogli własnoręcznie wykonywać w swoich domach.

Po zajęciach odbędzie się degustacja zdrowej żywności, w tym sałatek, kopytek ze szpinakiem i dynią, past warzywnych i smoothie.

Spotkanie odbędzie się w godz. 13.00 – 15.00 w hali sportowo – widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135. Z uwagi na charakter zajęć prosimy o luźny, sportowy ubiór i obuwie.

Z uwagi na długi weekend i fakt, że wielu seniorów sprawuje opiekę nad swoimi wnukami, zachęcamy do przyjścia na zajęcia wraz z dziećmi. Stworzona zostanie dla nich specjalna strefa zabaw, gdzie pod opieką animatora będą mogły aktywnie i bezpiecznie spędzić czas.

Organizatorem kampanii jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów, a partnerem Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.
UM Elbląg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB