Orientacja po Parku Miejskim Bażantarnia

2019-04-29 13:29:57(ost. akt: 2019-04-29 13:30:38)

Autor zdjęcia: MOSiR Elbląg

Zakończyła się VII runda X edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Biegi zostały przeprowadzone w Parku Miejskim „Bażantarnia”. Przy pięknej słonecznej pogodzie w zawodach wzięło udział 34 zawodników, w tym 17 kobiet.
Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane od 1400 m do 5600 m. Start odbywał się co 2 minuty w danej kategorii wiekowej, a limit czasu wynosił 90 minut. Buro zawodów mieściło się w wiacie „Irenka” na polanie Parku Miejskiego „Bażantarnia”.

Najliczniej obsadzoną kategorią wiekową był bieg mężczyzn 35+ na dystansie 5600m z 27 punktami kontrolnymi. Rywalizację na tym dystansie wygrał Piotr Światkowski przed Janem Rapińczukiem. Na trzecim miejscu uplasował się Roman Typański. Na tym samym dystansie w kategorii do 35 lat zwyciężył Łukasz Niedźwiedź przed Rafałem Olesińskim.

Drugą najbardziej obsadzoną kategorią był bieg w kategorii kobiet 35+ na dystansie 4300 m z 20 punktami kontrolnymi, w którym zwyciężyła Sandra Szostek, drugie miejsce zajęła Olga Stolarska, a Sylwia Wróblewska była trzecia. W kategorii kobiet do 35 lat na tym samym dystansie pierwsze miejsce zajęła Natalia Dzika przed Magdaleną Ciarkowską.

W kategorii rodzinnej na dystansie 1400 m z 8 punktami kontrolnymi zwyciężyła rodzina Borkowskich, drugie miejsce zajęła rodzina Orzechowskich, a trzecie miejsce zajęła rodzina Baduszków.

W kategorii rodzinnej OPEN na dystansie 0.8 km z 6 punktami kontrolnymi zwyciężyła rodzina Światkowskich przed rodziną Cierkowskich i rodziną Makulec.
W kategorii SP 2 dziewcząt na dystansie 3300 m z 13 punktami kontrolnymi zwyciężyła Gabriela Szczepanik, a drugie miejsce zajęła Aleksandra Strzelecka. Na pozostałych dystansach zwycięzcami byli: Kategoria SP 2 chłopcy 3300 m – Piotr Banach, kategorii SP 1 chłopców Kamil Różalski, w kategorii SP 1 dziewcząt 1400m – Zuzanna Orzechowska.

Za zajęcie pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy otrzymali karnety ufundowane przez Restaurację Subway. Z pośród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez Krzysztofa i Joannę Banach oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Organizatorzy dziękują Malwinie Bzdręga z Zarządu Zieleni Miejskiej za przygotowanie ogniska dla wszystkich uczestników biegów i udostępnienie wiaty „Irenka”. Dziękujemy Monice i Romanowi Typańskim za przygotowanie gorących napojów – kawy i herbaty.

Kolejna ósma runda Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację zostanie rozegrana 11 maja 2019 r. w Parku Miejskim „Bażantarnia”. Biuro zawodów mieścić się będzie przy Restauracji „Myśliwska”.