Zawodnicy KSW Tygrys Elbląg na najwyższym podium

2019-04-29 13:36:04(ost. akt: 2019-04-29 13:50:06)

Autor zdjęcia: nadesłane

BOKS. W dniach 27-28 kwietnia w Jedwabnie odbyły się międzywojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetów w boksie, która odbędzie się 21-26 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim. W turnieju tym uczestniczyło dwóch pięściarzy KSW Tygrys Elbląg.
O przepustki, do tej imprezy, które są jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów młodszych, w trzynastu kategoriach wagowych rywalizowali pięściarze Podlaskiego Związku Bokserskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego Związku Boksu Amatorskiego. W turnieju tym uczestniczyło dwóch pięściarzy KSW Tygrys Elbląg, podopiecznych trenera Pawła Drzewieckiego, Nikodem Bujalski w wadze 57 kg i Łukasz Stempniewski w wadze 60 kg.

Obaj stanęli na najwyższym podium. Bujalski w drodze do pierwszego miejsca w półfinale pokonał Szymona Perkowskiego (Hetman Białystok) 3:0 a w finale jednogłośnie na pkt pokonał Marcela Burbę (MOSiR Suwałki). Z kolei Stempniewski w półfinale okazał się lepszy od Pawła Palucha (Tiger Łomża), a w finale pokonał jego kolegę klubowego Cezarego Bronkowskiego 3:0. Walka ta uznana została za najlepszy pojedynek turnieju. Obaj rywale otrzymali pamiątkowe puchary.

— Do turnieju moi podopieczni byli dobrze przygotowani i to pod każdym względem, ocenia trener elbląskich pięściarzy - Paweł Drzewiecki. Przed nami OOM i nie jedziemy tam na wycieczkę, tylko powalczyć o medale. Chcemy godnie reprezentować nasze miasto jak i województwo — dodaje.