środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Dla maturzystów z ZST rok szkolny dobiegł końca, a teraz... matura

2019-04-30 18:41:21 (ost. akt: 2019-04-30 23:52:22)
Zakończenie roku szkolnego ZST

Zakończenie roku szkolnego ZST

Autor zdjęcia: Konrad Uściński

We wtorek (30.04) w Zespole Szkół Technicznych odbyło się zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów. W tym roku szkołę ukończyło 58 osób z dwóch różnych klas, w tym 22 z wyróżnieniem.Strajk nauczycieli w Elblągu był nie tylko poważnym przeżyciem dla strajkujących, ale też uczniów, która mówi tak:

– Do samej sytuacji podeszliśmy ze spokojem, uczniowie klas maturalnych przez cały strajk przychodzili na zajęcia dodatkowe u nauczycieli, którzy nie podjęli się strajku lub zawieszali go na pewien czas – mówi dyrektor ZST Hanna Mierzejewska. – Przez cały czas dbaliśmy o to, żeby nie wprowadzać nerwowej atmosfery, zapewniliśmy uczniów, że egzamin maturalny odbędzie się, a nauczyciele w naszej szkole spełnią swoje obowiązki.

Sami maturzyści mówią tak: – Cały czas byłam pewna, że matury się odbędą, chodziłam na dodatkowe zajęcia i myślę, że jestem przygotowana na ten egzamin. – To głos Pauliny.

Zdaniem Michała... – Do Matury, jak i całej sytuacji z tym strajkiem, podchodziłem spokojnie, nie martwię się o to, czy zdam, ponieważ przez ten czas samodzielnie przygotowywałem się w domu i myślę, że to przyniesie efekty.

Matura – przypomnijmy - rozpocznie się od 6 maja egzaminem pisemnym z języka polskiego, a skończy 25 maja egzaminem ustnym z języków obcych.

Maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości.
KU

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB