Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Bohaterska Daria odznaczona Medalem „Młody Bohater”

2019-05-06 09:19:06 (ost. akt: 2019-05-06 09:34:15)

W dniu 4 maja 2019 roku Daria Jastrzębska, uczennica klasy III e Gimnazjum przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu, została odznaczona Medalem „Młody Bohater”.


Otrzymała go z rąk prezydenta Andrzeja Dudy w obecności premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego, podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Medal „Młody Bohater” jest nadawany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji dzieciom, które dzięki własnemu działaniu lub wezwaniu odpowiednich służb bezpośrednio przyczyniły się do ocalenia zdrowia i życia innych osób.

Daria wykazała się bohaterstwem udzielając pomocy koleżance z klasy, która dostała ataku epilepsji. Młoda Bohaterka samodzielnie i bez wsparcia przechodniów, wzorowo zrealizowała procedurę udzielania pierwszej pomocy. W sposób opanowany wezwała pogotowie ratunkowe, właściwie udzieliła koniecznych informacji służbom ratowniczym i odpowiedzialnie trwała przy koleżance do momentu przyjazdu karetki pogotowia. Następnie zaalarmowała o niebezpieczeństwie rodziców koleżanki, a także poinformowała o zdarzeniu swoich rodziców i wychowawcę w szkole.

Daria swoją bohaterską postawą wzbudziła uznanie nie tylko naszej szkolnej społeczności. Otrzymując Medal „Młody Bohater”, znalazła się wśród 13 dziewcząt i chłopców z Polski, uhonorowanych tym tytułem w bieżącym roku. Jako laureatka nagrody odebrała unikalny, numerowany medal (113) i jest wpisywana do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie można poznać jej historię.
Agnieszka Teklińska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB