Czwartek, 23 maja 2019. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Wystartował maturalny maraton. Na początek język polski [zdjęcia}

2019-05-06 11:04:45 (ost. akt: 2019-05-07 10:01:41)
Abiturienci III LO przed egzaminem maturalnym

Abiturienci III LO przed egzaminem maturalnym

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

W poniedziałek (6.05) rozpoczął się maturalny maraton. Na początek uczniowie zmierzyli się z językiem polskim na poziomie podstawowym.

W Elblągu do matury przystąpiło w tym roku 1482 uczniów z 18 szkół ponadpodstawowych. W tej liczbie do egzaminu dojrzałości w nowej formule przystąpiło 1085 abiturientów (pozostali to absolwenci, którzy po raz kolejny podeszli do matury w nowej i starej formule).

Tuż przed rozpoczęciem egzaminu nastroje wśród uczniów III LO w Elblągu były dobre.

— Choć stres i trema też jest. Uczyłem się solidnie, przed egzaminami były powtórki z lektur, więc powinno być dobrze. Liczę, że pojawi się jakiś motyw z "Lalki" Bolesława Prusa no i celuję, że w części pisemnej zmierzymy się z rozprawką — mówił przed wejściem na egzamin dojrzałości Damian Wolski z klasy o profilu matematycznym.


W III LO do tegorocznej matury podeszło 122 uczniów (tegorocznych abiturientów i absolwentów z ubiegłych lat). — Życzę im połamania piór — mówiła dyrektor III LO Beata Orzech.

Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczął się o godzinie 9. Potrwa 170 minut. Ponadto tegoroczni abiturienci obowiązkowo zdają także matematykę i język obcy na poziomie podstawowym. Muszą też przystąpić do jednego egzaminu pisemnego z przedmiotu do wyboru na poziomie rozszerzonym (maksymalnie można wybrać pięć). I tak jeszcze dziś, o godzinie 14, rozpocznie się matura z polskiego na poziomie rozszerzonym.
asKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB