Niedziela, 28 lutego 2021. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

W PWSZ będą kształcić na nowych kierunkach magisterskich

2019-05-09 14:40:22 (ost. akt: 2019-05-09 14:43:50)
Nowe kierunki studiów na PWSZ przedstawiono podczas konferencji prasowej w auli uczelni

Nowe kierunki studiów na PWSZ przedstawiono podczas konferencji prasowej w auli uczelni

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

To kolejna dobra wiadomość dla studentów elbląskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, którzy kształcą się na kierunkach humanistycznych i ścisłych. Od października 2019 roku w Instytucie Pedagogiczno-Językowym i Instytucie Ekonomicznym ruszają jednolite oraz uzupełniające studia magisterskie.

Uruchomienie dwuletnich studiów magisterskich w PWSZ w Elblągu wymusiły m.in. nowe ministerialne przepisy.

— Sygnały płynęły także od samych studentów. Elbląg jest świetnie skomunikowany z Trójmiastem, więc uczelnia musi swoją ofertę wybić najwyżej jak to możliwe — mówi prof. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ w Elblągu.

Od października 2019 roku w Instytucie Pedagogiczno-Językowym uruchomione zostaną dwa kierunki jednolitych studiów magisterskich: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz Pedagogika Specjalna z dwoma modułami wybieralnymi: wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka i edukacją i rehabilitacją osób niepełnosprawnych. Po ukończeniu pierwszego kierunku absolwent będzie mógł pracować jako wychowawca i nauczyciel w klasach 0-3 w szkole podstawowej a także w przedszkolu, a w przypadku wyboru drugiego kierunku z modułami podjąć pracę w szkołach, przedszkolach, specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych jako nauczyciel, czy prowadzić zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze lub pracować jako nauczyciel wspomagający w klasach integracyjnych.

Od nowego roku akademickiego studenci IP-J będą także mogli podjąć kształcenie uzupełniające i uzyskać tytuł magistra wybierając studia o specjalności Pedagogika medialna.

— Tutaj absolwent nabędzie umiejętności niezbędnych do sprawnego poruszania się w środowisku mediów, a po zakończeniu nauki będzie mógł podjąć pracę w środkach masowego przekazu, urzędach państwowych, w których niezbędni są rzecznicy i specjaliści ds. kontaktów z mediami czy w agencjach reklamowych i ośrodkach kultury — mówi mgr Teresa Kubryń, dyrektor IP-J PWSZw Elblągu.

Elbląska uczelnia zawodowa jeszcze w tym roku uruchomi także uzupełniające studia magisterskie II stopnia w Instytucie Ekonomicznym. Tutaj na chętnych będą czekały 1,5 roczne studia menadżersko-prawne z dwoma modułami: menadżer usług publicznych oraz menadżer analiz biznesowych. Na obu będzie obowiązywała 12-tygodniowa praktyka zawodowa. Program nauczania na tym kierunku ma łączyć wiedzę i kompetencje z dwóch dyscyplin naukowych: nauk o zarządzaniu i jakości nauk prawnych. Ma to zagwarantować, że absolwenci wchodzący na rynek pracy poradzą sobie z wyzwaniami stojącymi zarówno przed współczesnymi menadżerami podmiotów gospodarczych jak i jednostek sektora publicznego.

Na wszystkie nowo utworzone kierunki studiów obowiązuje minimalna liczba 20 miejsc.

Przypomnijmy, że w PWSZ wprowadziła do swojej oferty pierwsze uzupełniające studia magisterskie już trzy lata temu. Dzięki temu po raz pierwszy dyplom ukończeniu studiów wyższych otrzymało 31 absolwentów kierunku Pedagogika. — Wszyscy oni znaleźli pracę. Od dwóch lat bezrobocie wśród naszych absolwentów wynosi mniej niż 2 procent — dodaje prof. Walczyk.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB