Sobota, 19 września 2020. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Powraca malarska bitwa na farby i pędzle. Za tydzień Grafatak!

2019-05-12 13:21:21 (ost. akt: 2019-05-13 12:27:11)
W Grafataku bierze udział wielu młodych, utalentowanych artystów z Elbląga i okolic

W Grafataku bierze udział wielu młodych, utalentowanych artystów z Elbląga i okolic

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Sprawdzona i lubiana impreza Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest? ponownie odbędzie się w Elblągu. W tym roku organizatorzy planują cztery edycje Grafataku - malarskiej bitwy na farby, pędzle i mazaki. Start już w najbliższą sobotę (18.05).

Grafatak przygotowują członkowie Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest? Ochotnicy - artyści w ciągu trzech godzin - mają za zadanie stworzyć pracę na jeden z zaproponowanych im tydzień wcześniej trzech tematów (temat właściwy wybierany jest bezpośrednio przed bitwą).

Po zakończeniu bitwy zgromadzona publiczność wybiera w głosowaniu pracę, która najbardziej przypadła jej do gustu, a jej autor zostaje zwycięzcą Grafataku, otrzymuje puchar i nagrodę pieniężną.

W tym roku organizatorzy imprezy planują przeprowadzić cztery edycje imprezy. Pierwsze starcie, pod hasłem "Grafatak - Nowa Nadzieja", będzie towarzyszyło corocznej imprezie Noc Muzeów i odbędzie się w Krużganku lub na Dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria EL w sobotę (18.05). Pędzle i mazaki skrzyżuje tym razem sześcioro młodych i utalentowanych artystów: Syragira, Vic Moan, Ala, Thefoggyday, Gabriela oraz Wiktoria.

— Wstęp na imprezę jest wolny. Podczas zabawy zapewniony będzie płynny catering - ciepły, zimny, z mocą i bez. A w następnych edycjach mamy nadzieję zaangażować również konkurentów do splendoru z rejonów tak odległych, że już prawie zagranicznych, czyli np. z Trójmiasta. Śledźcie losy bitew i ich uczestników — mówią organizatorzy.

2. edycja Grafataku odbędzie się 29 czerwca. Bitwy na rysunki będą przeprowadzane zarówno w plenerze, jak i pod dachem - w zależności od przychylności słońca, chmur i temperatury. Impreza organizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Elbląg.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB