Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

XXI Mistrzostwa Powiatu w biegach na orientację

2019-05-13 09:33:09 (ost. akt: 2019-05-13 09:45:45)

Autor zdjęcia: nadesłane

Zawody odbyły się przy pięknej wymarzonej, wiosennej pogodzie. Centrum zawodów znajdowało się na terenie naszej przepięknej Bażantarni, na polanie za działkami ogrodniczymi.

Na starcie zjawili się tradycyjnie uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kamionka Wlk. pod opieką niezawodnego Pana Mateusza GAGJEWA także biegacza, oraz SP 1 pod opieka pani Beaty GAWKOWSKIEJ, SP-14, GIM. Nr 3, GIM. Nr7 i innych szkół i miejscowości. Był to klasyczny bieg na orientację.Były to zawody które odbyły się przy pomocy SYSTEMU SI/SPORT-IDENT/ czyli elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik otrzymał tzw. chip, który zakłada się na palec lub wiesza się na ręce lub szyi. Natomiast na każdym punkcie kontrolnym jest stacja, która wczytuje do chipa czas przybycia zawodnika. Po osiągnięciu mety, każdy z uczestników otrzymuje gotowy wydruk z osiągniętym czasem oraz międzyczasami na poszczególnych odcinkach.

Wyniki są gotowe od ręki. Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane. Start odbywał się co 3 minuty, w danej kategorii wiekowej. Limit czasu wynosił 120 minut. W poszczególnych kategoriach zwyciężali niekoniecznie faworyci. Z uwagi na skalę mapy 1: 7 500 /1cm >>> 75 m/ oraz ulistnienie i przez to pogorszoną widoczność rzeźby zawodnicy mieli pewne problemy z zaliczaniem punktów kontrolnych.

W kategorii kobiet powyżej 35 lat zwyciężyła Agat Michałowska z Ostródy przed Monika Typańską i Magdaleną Orzechowską /obie z Elbląga/. Natomiast w kategorii poniżej 35 lat zwyciężyła Sandra SZOST z Przasnysza.

W kategorii rodzinnej rodzin/zwyciężyła rodzina Światkowskich, drugie miejsce zajęła rodzina Borkowskich, trzecie miejsce zajęła rodzina Rapińczuków aż z Warszawy. Dlatego warto biegać na orientację zwłaszcza kategorii rodzinnej i uczyć swoje pociechy, bo ta konkurencja sportowa daje wymierne efekty pod każdym względem.

W kategorii szkoły podstawowe –dziewczęta zwyciężyła Aleksandra Strzelecka przed Gabrielą Szczepanik /obie SP-14 Elbląg/. Natomiast w kategorii szkoły podstawowe –chłopcy zwyciężył Kamil Różalski –SP- 14/. W kategorii gimnazjum-chłopcy zwyciężył Piotr BANACH /GIM. 8 –Elbląg/. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne -dziewczęta zwyciężyła Julia TYPAŃSKA natomiast w kategorii szkoły ponadgimnazjalne -chłopcy zwyciężył faworyt Jakub TYPAŃSKI /ZSTI -Elbląg/. Drugi był Daniel Wypij a trzeci Mateusz Grzyb /obaj z OSW Kamionek Wlk./ Bardzo zacięta była walka w najliczniejszej i najmocniejszej kategorii mężczyźni powyżej 35 lat gdzie zwyciężył Piotr Światkowski przed Jarosławem Mazurem i Mariuszem Tyburskim z Przasnysza.

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami POLSKIEGO ZWIĄZKU ORIENTACJI SPORTOWEJ. Zwycięzcy otrzymali statuetki, medale, dyplomy i upominki rzeczowe. Na każdego zawodnika czekał na mecie napój chłodzący. Protestów nie zanotowano. W zawodach uczestniczyli zarówno dzieci, młodzież szkolna jak i dorośli gdyż bieg na orientację jest sportem dla każdego. Zawody zorganizował i przeprowadził ELBLĄSKI KLUB ORIENTEERINGU GRYF przy klubie pułku wsparcia dowodzenia przy wydatnym wsparciu naszego STAROSTWA POWIATOWEGO.
Bolesław Czechowski


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB