Weekend pełen sukcesów

2019-05-13 12:30:43(ost. akt: 2019-05-13 12:37:54)

Autor zdjęcia: nadesłane

W miniony weekend elbląscy tancerze odnieśli sukcesy w dwóch turniejach ogólnopolskich oraz w Mistrzostwach Europy Par Dorosłych na Łotwie.
11 maja na Łotwie w Salaspils odbyły się Mistrzostwa Europy Par Dorosłych w Tańcach Standardowych. Nasz klub reprezentował Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk. Michał i Kasia rywalizowali z 62 parami z całego świata i wytańczyli wysokie 19 miejsce.

W sobotę elbląscy tancerze wystartowali także na turniejach ogólnopolskich w Gdańsku oraz w Suszu.

Na I OTTS o Puchar Rektora Politechniki Gdańskiej zaprezentowało się 20 par z elbląskiego klubu. Dziewięć par stanęło na podium zdobywając pięć złote, jeden srebrny oraz trzy brązowe medale.

Poniżej najlepsze wyniki naszych tancerzy.

2 miejsce - Gabriel Pietras i Julia Kawa

W sobotę w Suszu został rozegrany XI OTTT o Puchar Burmistrza Susza. Trzy elbląskie pary wytańczyły złoty medal, jedna zdobyła medal srebrny a cztery medal brązowy.