Czwartek, 28 maja 2020. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Elbląg: Spotkanie prewencyjne w szkole

2019-05-14 09:23:12 (ost. akt: 2019-05-14 09:24:31)

W związku z trwającą Kampanią „Narkotyki i dopalacze zabijają”, dzielnicowi Posterunku Policji w Młynarach asp. Tomasz Rębowski i asp. szt. Atrur Łachmański przeprowadzili spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Błudowie na temat zagrożeń związanych z zażywaniem tzw. dopalaczy.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej w Błudowie oraz przedstawiciele grona pedagogicznego szkoły, łącznie około 40 osób. Spotkanie przeprowadzono przy udziale Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Elblągu Marka Jarosza.

Ku zaskoczeniu uczestników zaproszono także ich rówieśnika. Jego udział w tym spotkaniu miał swoje szczególne znaczenie, ponieważ jest to osoba, która w swoim życiu doświadczyła zagrożeń jakie niesie za sobą zażywanie „dopalaczy”.

Podczas spotkania uczestnikom wyświetlono spot promujący kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Jako kolejny, głos w spotkaniu zabrał Marek Jarosz omawiając teorię z zakresu zagrożeń związanych z tematyką dopalaczy. Największe jednak zainteresowanie uczestników skierowane było na wystąpienie zaproszonego gościa. Opowiedział on historię swojego życia, w której osobiście doświadczył zagrożeń oraz skutków związanych z substancjami zwanymi potocznie dopalaczami.

- Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wsłuchiwali się w słowa wypowiadane przez gościa, kiedy mówił o tym w jaki sposób zaczęła się jego „przygoda” z dopalaczami, co spowodowało ze po nie sięgnął – mówi asp. Tomasz Rębowski dzielnicowi Posterunku Policji w Młynarach.

Policjanci planują kolejne tego typu spotkania.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB