Orientacja po Parku „Bażantarnia”

2019-05-14 09:26:58(ost. akt: 2019-05-14 09:27:46)
Zakończyła się VIII runda X edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Uczestnicy biegów rywalizowali w Parku Miejskim „Bażantarnia” po lewej stronie rzeczki Kumieli za ogródkami działkowymi. W zawodach udział wzięło 42 biegaczy, w tym 10 kobiet.
Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i, w zależności od wieku, ilość punktów oraz długości tras od 1300m do 5600m. Start odbywał się co 3 minuty, w danej kategorii wiekowej, a limit czasu wynosił 120 minut. Biuro zawodów mieściło się w terenie leśnym pod namiotem polowym za ogródkami działkowymi.

Najliczniej obsadzoną kategorią wiekową był bieg drużynowy na dystansie 1300m z 8 punktami kontrolnymi. Rywalizację na tym dystansie wygrała trzecia drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w składzie: Katarzyna Szandrocha i Patryk Wojtysiak. Na drugim miejscu uplasował się zespół OSW Kamionek Wielki w składzie: Daniel Wypij i Mateusz Grzyb. Trzecie miejsce zajął pierwszy zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w składzie: Stanisław Słomczyński, Martyna Jarczewska i Michał Mendel.

Drugą najliczniej obsadzoną kategorią był bieg rodzinny na dystansie 1300m z 7 punktami kontrolnymi. Rywalizację na tym dystansie wygrała rodzina Światkowskich przed rodziną Borkowskich. Na trzecim miejscu uplasowała się rodzina Rapińczuków.
W kategorii kobiet 35+ na dystansie 4400 m z 15 punktami kontrolnymi zwyciężyła Agata Michałowska, drugie miejsce zajęła Monika Typańska, a Magdalena Orzechowska była trzecia. W kategorii kobiet do 35 na tym samym dystansie pierwsze miejsce zajęła Sandra Szost.

W kategorii mężczyzn 35 + na dystansie 5600m z 23 punktami kontrolnymi zwyciężył Piotr Światkowski przed Jarosławem Mazurem a trzecie miejsce zajął Mariusz Tyburski. Na tym samym dystansie w kategorii mężczyzn do 35 lat zwyciężył Marcin Przyłęcki przed Jerzym Filarskim.
W kategorii SP2 dziewcząt na dystansie 2900 m z 11 punktami kontrolnymi zwyciężyła Aleksandra Strzelecka przed Gabrielą Szczepanik. Na tym samym dystansie w kategorii SP 2 chłopców zwyciężył Piotr Banach przed Szymonem Różalskim.

Na pozostałych dystansach zwycięzcami byli: kategoria SPPP dziewcząt na dystansie 3400m – Julia Typańska, w kategorii SP 1 dziewcząt 1300m – Zuzanna Orzechowska, a w kategorii SP1 – Kamil Różalski.
Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Z pośród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez Joannę Banach, Rodzinę Rapińczuk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz pięć karnetów ufundowanych przez Restaurację „SUBWAY”.

Kolejne zawody – Indywidualne Mistrzostwa Elbląga w Biegach na Orientację i podsumowanie Grand Prix, rozegrane zostaną w sobotę, 8 czerwca w Parku Miejskim Bażantarnia. Zgłoszenia do zawodów odbywa się drogą mailową pod adresem: kazek14521@onet.pl lub bolesaw.czechowski@interia.pl, a także w dniu imprezy w biurze zawodów, które będzie się mieścić przy Restauracji „Myśliwska” w godzinach 9:30-9:45. Start zaplanowano na godz. 10:00.