Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

OSP Jelonki z nowym sprzętem ratującym życie

2019-05-14 18:00:11 (ost. akt: 2019-05-15 13:07:24)

Autor zdjęcia: OSP Jelonki

Ochotnicza Straż Pożarna w Jelonkach wzbogaciła się o nowy sprzęt. Dzięki temu w remizie są już dwa pojazdy gotowe do służby.


Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy GLBA 1/2,5 na podwoziu Renault Mascott został przekazany jednostce w użyczenie.

Pozyskanie drugiego wozu bojowego dla naszej jednostki wpłynie na poprawę ochrony bezpieczeństwa naszej gminy, jak również powiatu — nie ma wątpliwości Wiesław Walewski, prezes OSP Jelonki.

Pojazd posiada zbiornik na wodę o pojemności 1 metra sześciennego, autopompę wysokiego ciśnienia wraz ze zwijadłem szybkiego natarcia oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 100 litrów.

Na razie pojazd jest włączony do podziału bojowego, ale trwają przy nim prace polegające na przystosowaniu go do potrzeb jednostki, czyli mocowanie sprzętu, drobne prace naprawcze... Jak dotąd „nowy” wóz bojowy nie brał jeszcze udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

— Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do pozyskania tego wozu bojowego — podkreśla Wiesław Walewski.

Pojazd został ufundowany dzięki poparciu kpt. Łukasza Kochana komendanta miejskiego PSP w Elblągu, Zbigniewa Lichuszewskiego, wójta gminy Rychliki, dh. Ryszarda Janusza, prezesa ZOP ZOSP i komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie

Jednostka OSP Jelonki liczy 31 członków czynnych, z tego 19 druhów uprawnionych jest do czynnego udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

W 2018r. braliśmy udział w 50 zdarzeniach nie tylko na terenie gminy, ale również powiatu — dodaje prezes Wiesław Walewski.

KU


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB