Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Dziś na drogach policyjne działania „Truck i Bus”

2019-05-15 10:08:02 (ost. akt: 2019-05-15 10:09:06)

Autor zdjęcia: nadesłane

Policjanci z ruchu drogowego prowadzą dzisiaj działania „Truck i Bus”. Są to kontrole ciężarówek i autobusów. Funkcjonariusze skupiają się głównie na zgodności uprawnień, stanie trzeźwości oraz stanie technicznym samych pojazdów.

Policja w czasie prowadzonych działań zwraca uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z przewozem pasażerów, szczególnie busami. Między innymi funkcjonariusze sprawdzą, czy liczba pasażerów nie przekracza liczby określonej w dowodzie rejestracyjnym. Kontroli będą poddawane również pojazdy wykonujące międzynarodowy i krajowy transport drogowy rzeczy.

Podczas prowadzonych działań w ramach akcji „Truck i Bus” policjanci zwrócą również uwagę na stan techniczny i wyposażenie pojazdów, sposób mocowania ładunków, czas pracy kierowców oraz
sposób przewożenia osób i rzeczy.

W czasie działań odbywają się również kontrole stanu trzeźwości kierujących.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Krz #2827884 | 31.0.*.* 1 gru 2019 18:16

    Pamietaj. Jesli chcesz miec szanujaca Cie (zone/meza) nigdy nie zostan kierowca autobusu. Natomiast jesli chcesz szybko dorobic sie siwizny na glowie, zapraszamy. Wstawanie o 4rano na pierwsza linie, kontrole inspekcyjne, odpowiadasz za niesprawny pojazd swojego Pana, kontrole pasazerskie, powodujace utrate premii, kontrole nadzoru ruchu, po zawiadomieniu pasazera ze jedziesz 4 minuty opozniony, bo poczekalas na staruszke na przystanku, niesprawne zarowki gdy zaczynasz rano, co sklania do przyjscia do roboty o 3ej, bo warsztat nie funkcjonuje "tak rano", codzienne sprawdzanie oleju, aby ktos nie wsadzil Cie na mine i kilka innych niesmiesznych historii jak renoma gdzie robisz i ile zarabiasz, oraz wywyzszanie sie Pan z biura i pokazywanie na kazdym kroku, ze jestes tylko szaraczkiem kierowca.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mikołaj #2732607 | 37.30.*.* 15 maj 2019 11:12

    „Truck i Bus” ??? "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają."

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)