Niedziela, 29 marca 2020. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Policjanci spotkali się z uczniami

2019-05-18 15:00:00 (ost. akt: 2019-05-17 18:51:35)

Autor zdjęcia: nadesłane

Policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej przeprowadzili 4 spotkania w Szkole Podstawowej w Tolkmicku. Ich temat to: „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

W spotkaniach wzięło udział 85 uczniów klas 6, 7 i 8 oraz 3 gimnazjum. Policyjną prelekcję poprzedziło odtworzenie filmu „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Istotą działań jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

- Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami lub dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia – mówi mł. asp. Katarzyna Stankiewicz z Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu. - Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwalajmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze.

Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. „tatuaży”. Sprzedawane są w sklepach lub przez Internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania22 #2734750 | 93.105.*.* 19 maj 2019 21:21

    Cześć, zapoznam się z Panem na dyskretne i sekretne randki. Liczę 22 wiosen jestem po rozwodzie i nie oczekuje faceta na dluzszy zwiazek. Zachęcam do kontaktu przez ten serwis: http://czatkobiet.pl/ania22

    ! - + odpowiedz na ten komentarz