Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Elblążanie oddali śmieci za rośliny [ZDJĘCIA]

2019-05-18 13:14:32 (ost. akt: 2019-05-18 16:08:02)

Autor zdjęcia: Klaudia Białopiotrowicz

Dziś (18.05) po raz dwunasty w Elblągu odbyły się Dni Recyklingu. Podczas akcji elblążanie mogli wymienić odpady przeznaczone do recyklingu na rośliny. Jest to kolejna akcja przeprowadzona przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów ma popularyzować i edukować ludzi w kwestii recyklingu odpadów.


— Recykling to temat tabu dla wielu mieszkańców Elbląga. Dużo osób nie zdaje sobie sprawy, że zwykła szklana butelka, czy plastikowa może ponownie nadawać się do użytku. Ważne jest, byśmy jako społeczeństwo dbali o nasze środowisko — mówi pan Tomasz, nauczycieli jednej z elbląskich szkół.

W trakcie warsztatów recyklingowych dzieci wytwarzały nowe przedmioty z surowców wtórnych. Nie zabrakło również części artystycznej przygotowanej przez dzieci z placówek oświatowych oraz z Centrum Tańca Cadmans zatytułowanej „Segregacja odpadów to żaden kosmos”.

— Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w takiej akcji, ponieważ dla mnie, jak i dla wielu innych osób, ważna jest segregacja odpadów. Jako matka dwójki dzieci staram się też edukować w tym kierunku również moje pociechy — mówi pani Katarzyna, uczestniczka Dni Recyklingu.

W tym roku ZUO przygotowało na to wydarzenie ponad 4 tys. roślin, które zostały przekazane mieszkańcom Elbląga w zamian za odpady. Oprócz roślin, na elblążan czekały inne nagrody: gadżety, słodycze, balony i upominki dla uczestników konkursów.

W ubiegłym roku mieszkańcy zebrali 15 ton odpadów.

Konrad Uściński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB