Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Strażacy opanowali ulice Pasłęka [GALERIA]

2019-05-19 09:07:05 (ost. akt: 2019-05-19 15:06:39)
Dzień Strażaka w Pasłęku - przejazd kolumny

Dzień Strażaka w Pasłęku - przejazd kolumny

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Nietypowo w Pasłęku, a nie jak wcześniej w Elblągu, w sobotę 18 maja zorganizowano Powiatowy Dzień Strażaka. Ulicami miasta przejechała kolumna strażacka, odbyły się też zawody pożarnicze.

Jak wyjaśniał w wywiadzie dla Dziennika Elbląskiego komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu kpt. mgr inż. Łukasz Kochan, organizację Powiatowego Dnia Strażaka w tym roku zaplanowano w Pasłęku. W poprzednich latach bowiem odbywały się w Elblągu.

— Jedna nasza jednostka stacjonuje jednak właśnie w Pasłęku, stąd taka inicjatywa, by uroczystości przenieść do tego miasta — wyjaśnił.

Jednym z głównych punktów uroczystości było wręczenie awansów zawodowych i odznaczeń strażakom z powiatu elbląskiego.

— Strażacy zawsze cieszyli się zaufaniem, a w tej chwili cieszą się największym — mówił Sławomir Sadowski, wicewojewoda warmińsko-mazurski. — Strażacy od zawsze związani są z ludźmi, ze społeczeństwem, z narodem.

Dodał, że Ochotnicze Straże Pożarne, oprócz ratowania ludzi, spełniają też - obok szkoły czy kościoła - rolę kulturotwórczą.

Podczas uroczystości zaplanowano też przekazanie z zasobów Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu wozu strażackiego dla druhów z Zielonki Pasłęckiej.

— Organizacja Powiatowego Dnia Strażaka w Pasłęku to bardzo dobry pomysł — powiedział bryg. mgr inż. Robert Fliciński , zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP. — Tutaj stacjonuje jednostka Ratowniczo-Gaśnicza, tu działają liczne Ochotnicze Straże Pożarne, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na Warmii i Mazurach. Dlatego też cieszę się, że do ochotników z Zielonki Pasłęckiej trafi jeden z wozów użyczonych przez Państwową Straż Pożarną.

Komendant zapewnił, że stopniowo kolejne pojazdy będą trafiać do jednostek OSP z regionu.

Podczas dnia strażaka ulicami Pasłęka przejechała kolumna wozów bojowych. Odbyły się również zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania22 #2734742 | 93.105.*.* 19 maj 2019 21:19

    Cześć, zapoznam się z Panem na dyskretne i sekretne randki. Liczę 22 wiosen jestem po rozwodzie i nie oczekuje faceta na dluzszy zwiazek. Zachęcam do kontaktu przez ten serwis: http://czatkobiet.pl/ania22

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz