Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Elbląscy kajakarze w krajowej elicie. Podsumowanie mistrzostw

2019-05-20 11:05:41 (ost. akt: 2019-05-20 11:09:16)
Kajakarze Olimpii Elbląg

Kajakarze Olimpii Elbląg

Autor zdjęcia: FB/ZKS Olimpia Elbląg - sekcja kajakowa

W weekend 17-18 maja w Wolsztynie odbywały się długodystansowe Mistrzostwa Polski. Zawodnicy z Elbląga wskoczyli na podium klasyfikacji generalnej. Część z nich wystąpi w polskiej kadrze.

Przypomnijmy, w pierwszym dniu zawodów worek z medalami otworzyli kajakarze Olimpii Elbląg. Marta Witkowska po emocjonującej walce wywalczyła srebro. W tym samym wyścigu brała udział Kinga Jankowska, której zabrakło do przysłowiowego "pudła" jednej pozycji.

Następny srebrny medal zdobyli Mikołaj Kot oraz Kuba Łyczkowski startujący na dwójce w kategorii młodzik. Brązowy medal natomiast zdobył Przemek Rojek, któremu po świetnym finiszu na ostatnich metrach udało się wyprzedzić reprezentanta Wolsztyna.

Ostatni medal tego dnia zdobyli w dwójce Gabriel Gładykowski oraz Igor Komorowski.

Nie gorzej było drugiego dnia zawodów.

— Złoto w świetnym stylu wywalczyła osada w składzie Przemek Rojek oraz Adam Witkowski w kategorii K2 junior 10000 m — relacjonuje Wojciech Załuski, trener elbląskich kajakarzy. — Dzięki fenomenalnej końcówce w wykonaniu chłopaków wyprzedziliśmy dwie poznańskie osady. Chłopaki bieg rozegrali po mistrzowsku. Kolejne złoto wywalczyła osada w składzie Marta Witkowska oraz Kinga Jankowska w kategorii K2 senior 10000 m.

Wielkim zaskoczeniem okazał się wynik Pawła Krause, który zajął drugie miejsce przed zawodnikiem z Czechowic-Dziedzic.

— Paweł w tym sezonie ma szczytową formę, razem z Igorem Komorowskim i Adamem Witkowskim od razu po zawodach udają się do Wałcza na zgrupowanie kadry narodowej i w przyszły weekend będą występować w międzynarodowych regatach z orzełkiem na piersi w słowackich Piestanach — nie kryje zadowolenia szkoleniowiec.

Dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy Korony Elbląg w C2 5000 m młodzików, trzecie miejsce zajęła osada Hubert Kreczman oraz Stasiłowicz Patryk. Dominik Stańczewski zdobył brązowy medal - to jego pierwszy medal w tej randze zawodów.

— Na 63 kluby biorące udział w zawodach zdobyliśmy w ogólnej punktacji miejsce na podium — informuje trener Załuski. — Natomiast na jaki kolor krążka zdobędziemy, musimy poczekać do wtorku. Grupa jest mocna, natomiast to nie wszystko na co nas stać. Z kwestii organizacyjnych młodym zawodnikom brakuje jeszcze zdyscyplinowania natomiast uważam, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągania jeszcze większych sukcesów — podsumował.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania22 #2735395 | 93.105.*.* 20 maj 2019 21:41

    Hej, poznam Pana na dyskretne spotkania. Mam 22 lata, jestem po rozwodzie i nie chcę już faceta na dłuższy związek. Złap mnie pod loginem ania22 na portalu randkowym: czatkobiet.pl

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ania22 #2735385 | 93.105.*.* 20 maj 2019 21:40

    Hej, poznam Pana na dyskretne spotkania. Mam 22 lata, jestem po rozwodzie i nie chcę już faceta na dłuższy związek. Złap mnie pod loginem ania22 na portalu randkowym: czatkobiet.pl

    ! - + odpowiedz na ten komentarz