Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

„wyŁADnijMY Elbląg” II edycja - podsumowanie

2019-05-20 12:39:02 (ost. akt: 2019-05-20 12:39:05)

Autor zdjęcia: nadesłane

Pod hasłem „Rysuję, maluję – odkrywam moje miasto” odbyła się druga edycja konkursu "wyŁADnijmy Elbląg". Organizatorem konkursu jest – Departament Urbanistyki i Architektury UM przy współpracy Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.


Od pierwszej edycji honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Elbląga Pan Witold Wróblewski. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu Elbląga.

Głównym celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy estetyki przestrzeni publicznej Elbląga. Ponadto - stymulowanie intelektualnego i emocjonalnego rozwoju poprzez aktywność twórczą, promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie oraz rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.

Do konkursu dopuszczone zostały wszelkie formy plastyczne płaskie (technika plastyczna do wyboru: farby plakatowe, akwarelowe, pastele, kredki świecowe, ołówkowe, wycinanka, wydzieranka, gwasz, techniki mieszane -kolaż) w formacie A3.

W konkursie wzięło udział:
• 221 uczniów
• 34 opiekunów
• 19 szkół i ośrodków

Ze względu na dużą ilość, a przede wszystkim ogromną różnorodność nadesłanych prac organizatorzy odstąpili od dokonywania oceny i przyznawania wyróżnień. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają specjalne znaczki konkursowe oraz upominek w postaci zestawu 25 pasteli olejnych.

Dzięki współpracy z Centrum Sztuki Galeria EL uroczyste podsumowanie konkursu oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się 12 czerwca o godzinie 10.00 w krużganku Galerii EL przy ul. Kuśnierskiej 6. Uroczystość uświetni występ zespołu Szalone Małolaty z Młodzieżowego Domu Kultury. Na wystawie przez 2 tygodnie prezentowane będą wszystkie z 221 nadesłanych prac.

Sponsorami konkursu są:
• Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
• Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
• Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Za organizację konkursu odpowiadają:
• ze strony Departamentu Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w

Elblągu - Roman Smoleński,
• ze strony Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu - Łukasz Kogut.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania22 #2735392 | 93.105.*.* 20 maj 2019 21:41

    Hej, poznam Pana na dyskretne spotkania. Mam 22 lata, jestem po rozwodzie i nie chcę już faceta na dłuższy związek. Złap mnie pod loginem ania22 na portalu randkowym: czatkobiet.pl

    ! - + odpowiedz na ten komentarz