Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Nowakowo: Tu powstanie miasteczko ruchu drogowego.

2019-05-21 08:49:43 (ost. akt: 2019-05-21 18:00:35)

Autor zdjęcia: nadesłane

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Nowakowie trwały prace nad projektem miasteczka ruchu drogowego. Nad zgodnością projektu z przepisami czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Na przygotowanym w tym celu terenie, uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu rozłożyli mobilne miasteczko ruchu drogowego użyczone przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu.

Fundusze na realizację zabezpieczył Urząd Gminy Elbląg. Do dyspozycji jest 900 m2 kostki brukowej. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przekaże znaki drogowe. W miasteczko będzie wkomponowane rondo i skrzyżowanie dróg równorzędnych.

- Mam nadzieję, że w przyszłości będą mogły się tu odbywać turnieje bezpieczeństwa ruchu drogowego. Inwestycję chcemy zrealizować jeszcze w tym roku, mówi Grażyna Gałązka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowakowie.

- To kolejna inicjatywa na rzecz profilaktyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak ważna jest edukacja w tym zakresie mówią policyjne statystyki. W 2018r., na terenie Elbląga, rowerzysta brał udział w co piątym wypadku w ruchu drogowym – przypomina asp. szt. Wiktor Kaczmarek z elbląskiej drogówki.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB