Wtorek, 17 września 2019. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

Elbląg: Kontrolowali ciężarowe Volvo - auto dalej już nie pojechało

2019-05-21 10:14:49 (ost. akt: 2019-05-21 10:31:18)

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dowód rejestracyjny mężczyźnie kierującemu ciężarowym Volvo. Auto zatrzymano do kontroli drogowej. W jej trakcie okazało się, że samochód w takim stanie nie może dalej poruszać się po drogach.

Pojazd po raz ostatni „widział” diagnostę w 2014 roku kiedy przechodził badania techniczne. Po tym czasie nie kontrolowano jego stanu technicznego. A ten przez kolejne lata ulegał pogorszeniu.

Wycieki płynów, nieszczelności w układzie pneumatycznym, niesprawne oświetlenie, to tylko niektóre z ujawnionych przez policje nieprawidłowości. 46-letni mężczyzna, który kierował autem nie posiadał stosownych badań lekarskich do kierowania autem ciężarowym jako zawodowy kierowca. Policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny a także skierowali wniosek o wszczęcie postępowania administracyjnego o ukaranie właściciela pojazdu.

Policjanci nastawieni są właśnie na kontrolowanie stanu technicznego dużych pojazdów ciężarowych. Zapowiadają przy tym częstsze kontrole. W ich trakcie sprawdzane będą przede wszystkim elementy mające wpływ na bezpieczeństwo poruszania się takim pojazdem.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB