środa, 8 kwietnia 2020. Imieniny Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Nowy Budżet Obywatelski nie bez kontrowersji

2019-05-23 13:25:18 (ost. akt: 2019-05-23 13:29:30)
Elbląg

Elbląg

Autor zdjęcia: Łukasz Razowski

Do 14 czerwca można składać propozycje do kolejnej edycji elbląskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem obowiązują nowe, po części narzucone przez wojewodę warmińsko-mazurskiego zasady, które mogą budzić kontrowersje.

Jak na inaugurującej konferencji prasowej poświęconej kolejnej edycję Budżetu Obywatelskiego w Elblągu mówił Janusz Nowak, zastępca prezydenta Elbląga, po zakwestionowaniu przez wojewodę warmińsko-mazurskiego zapisów regulaminu w akcji wziąć będzie mógł udział każdy mieszkaniec miasta bez względu na to czy posiada zameldowanie.

A więc, teoretycznie, pomysły będzie mógł składać każdy, choćby mieszkaniec Olsztyna czy Ełku… Co więcej, zasada ta dotyczy również głosowania na zgłoszone projekty.

— Nie dyskutujemy z tym, co nam uchylił wojewoda — powiedział nam Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. — Czy ta decyzja skomplikuje realizację Budżetu Obywatelskiego? To wyjdzie w trakcie jego realizacji. Jednak nie zakładamy wielkich komplikacji. Stawiamy na zaufanie: zgłaszanie projektów jak i głosowanie będzie się odbywać na podstawie deklaracji uczestników budżetu, że są mieszkańcami Elbląga.

Co niemniej ważne, każdy mieszkaniec-wnioskodawca, którego wniosek zostanie zaopiniowany negatywnie, będzie się mógł od tej decyzji odwołać. Jest też krok w stronę dzieci i młodzieży, które od tej edycji również będą mogły składać swoje pomysły, a potem wziąć udział w głosowaniu. Wymagać to będzie oświadczenia od rodziców, bądź opiekunów prawnych.

Nowy zapis, tym razem dodany przez władze miasta, dotyczy również szkół. Nie będą one mogły się starać o środki na zadania inwestycyjne, za to będą mogły składać pomysły na projekty miękkie.

— Zauważyliśmy, że tam, gdzie w projektach w okręgach, czy też okołomiejskich startowały szkoły, to te pomysły wygrywały — dodał Mierzejewski. — Nauczyciele mają duże możliwości dopingowania i informowania dzieci i rodziców, społeczności szkolnej — stwierdził. — W efekcie podniosły się głosy mieszkańców, że inne projekty nie mają szans w rywalizacji ze szkołami. Stąd pomysł, by w tej edycji szkoły mogły startować w projektach miękkich.

raz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania22 #2737864 | 93.105.*.* 24 maj 2019 22:27

    www.czatkobiet.pl - wchodzisz i ruchasz jeszcze dzisiaj bez zobowiązań. UMÓW SIĘ NA SEX JEBANKO www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl - wchodzisz i ruchasz jeszcze dzisiaj bez zobowiązań. UMÓW SIĘ NA SEX JEBANKO www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl - wchodzisz i ruchasz jeszcze dzisiaj bez zobowiązań. UMÓW SIĘ NA SEX JEBANKO www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl - wchodzisz i ruchasz jeszcze dzisiaj bez zobowiązań. UMÓW SIĘ NA SEX JEBANKO www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl - wchodzisz i ruchasz jeszcze dzisiaj bez zobowiązań. UMÓW SIĘ NA SEX JEBANKO www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl - wchodzisz i ruchasz jeszcze dzisiaj bez zobowiązań. UMÓW SIĘ NA SEX JEBANKO www.czatkobiet.pl

    ! - + odpowiedz na ten komentarz