Niedziela, 29 marca 2020. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Korzystając z bankowości mobilnej pamiętaj...

2019-05-24 12:05:22 (ost. akt: 2019-05-25 21:38:56)

Autor zdjęcia: nadesłane

Klienci banków korzystający z usług mobilnych muszą znać zasady bezpiecznego korzystania z serwisów bankowych. Oszuści starają się wykraść pieniądze z kont, wysyłając na skrzynki e-mail lub wiadomości sms, linki do fałszywej strony banku. Jest to tzw. phishing.

Witryna może do złudzenia przypominać prawdziwą stronę logowania banku, jednak w rzeczywistości jest tylko podróbką. Klient jest proszony o podanie numeru logowania, a także wpisanie hasła. To moment, w którym świadomy użytkownik powinien zwrócić uwagę na niebezpieczeństwo – w formularzu wymagane jest wpisanie całego hasła, a nie tylko wybranych jego znaków, co stanowi potwierdzenie, że mamy do czynienia z oszustwem.

Na oryginalnych stronach bankowych możemy przeczytać informację o tym jak nie stać się ofiarą takiego phishingu.

Ostrzeżenia dotyczą właśnie fałszywych stron udających pośredników szybkich płatności. Tu na atak narażeni są użytkownicy bankowości internetowej i mobilnej robiący zakupy przez internet.

Mowa jest także o fałszywych wiadomościach SMS z firm kurierskich zawierających linki do logowania na „stronie” banku.

Pamiętajmy - Banki nigdy nie proszą o wykonywanie „przelewów testowych” lub zwrot środków na rachunki innych Klientów za pośrednictwem usługi bankowości elektronicznej.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania22 #2737857 | 93.105.*.* 24 maj 2019 22:27

    www.czatkobiet.pl SEX JEBANKO BEZ ZOBOWIAZAN www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SEX JEBANKO BEZ ZOBOWIAZAN www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SEX JEBANKO BEZ ZOBOWIAZAN www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SEX JEBANKO BEZ ZOBOWIAZAN www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SEX JEBANKO BEZ ZOBOWIAZAN www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SEX JEBANKO BEZ ZOBOWIAZAN www.czatkobiet.pl

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz