środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Strażacy podziękowali żołnierzom za sprawną akcję

2019-05-28 12:57:15 (ost. akt: 2019-05-28 13:52:00)

Autor zdjęcia: nadesłane

To był kolejny dzień intensywnych zajęć „w polu”, podczas 16-dniowego szkolenia podstawowego, realizowanego przez nowych żołnierzy 43 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Braniewie. 1 pluton Kompanii Szkolenia Podstawowego wracał do jednostki. Niemal na oczach żołnierzy doszło do wypadku.

Do zdarzenia doszło w styczniu tego roku. Rosjanin jadący Mercedesem prawdopodobnie wpadł w poślizg i zjechał na pobocze. Samochód wjechał w przydrożne zakrzaczenia.
Na miejscu natychmiast pojawili się terytorialsi wracający z zajęć na pasie taktycznym.

— Po powiadomieniu służb i udzieleniu wstępnej pomocy poszkodowanemu pluton współdziałał ze strażakami oraz policjantami — relacjonuje st. kpr. Sebastian Szczęśniak, dowódca plutonu, którego wspierali w dowodzeniu st. szer. Krzysztof Skierś i szer. Michał Roszczyk. — Żołnierze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kierowali ruchem, uczestniczyli w wycince gałęzi i krzaków, a następnie pomagali strażakom przy wyciąganiu auta.

Za sprawną akcję żołnierze 43blp WOT w Braniewie otrzymali podziękowania od komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Zbigniewa Januszko. Okazją ku temu było majowe święto strażackie.

— Poczucie odpowiedzialności za życie i zdrowie innych, kiedy tego potrzebują, połączone z bezinteresownością, poświęceniem i dużym zaangażowaniem są cechami nadzwyczaj pozytywnymi, na które występuje bardzo duże zapotrzebowanie — powiedział bryg. Januszko. — Często o przeżyciu drugiej osoby decydują sekundy. Czekając na przybycie służb ratunkowych, nie można stać bezczynnie. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której szybka reakcja i umiejętność udzielania pierwszej pomocy może uratować komuś życie.

Fot. Straż Pożarna w Braniewie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB