Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Przyszli druhowie złożyli ślubowanie w szkolnych murach [ZDJĘCIA]

2019-05-30 16:56:45 (ost. akt: 2019-05-30 20:08:39)
Ślubowanie klas pożarniczych

Ślubowanie klas pożarniczych

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

W czwartek (30 maja) uczniowie pierwszej klasy, którzy przystąpili do zajęć dodatkowych z edukacji ratowniczej w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Elblągu złożyli ślubowanie. Tym samym stali się członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

To już kolejny rocznik, który wchodzi w skład Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w ZSTI w Elblągu. W przyszłości być może wielu z nich dołączy do zawodowych strażaków. Działalność uczniów klas mundurowych to nie tylko edukacja, lecz także służba społeczeństwu, współpraca, oraz traktowania swojej przyszłości za coś ważnego

Program Edukacji Ratowniczej oparty jest na szkoleniu podstawowym strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej.

— Każdy z uczniów, który jest chętny, może w trzeciej klasie podejść do testu, po czym stać się strażakiem ochotnikiem. Do tej pory szkoła może się poszczycić już 15 uczniami, którzy stali się ochotnikami straży pożarnej — mówi Anna Nowocień, opiekun Ochotników Straży Pożarnej.

W tym roku w ślubowaniu wzięło 27 uczniów. Uroczystość była również okazją do podziękowania osobom, które wspierają w szkołę w kształceniu przyszłych strażaków i także wojskowych.
KU


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB