Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Zamiast być w szkole, wyszli w teren

2019-06-03 13:50:22 (ost. akt: 2019-06-03 15:27:11)

Autor zdjęcia: nadesłane

Uczniowie II LO w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wzięli udział w zajęciach terenowych. Uczniowie tej klasy realizują zajęcia geograficzne w rozszerzonym zakresie. Na przykład dzięki sitom glebowym, określali skład i typ gleby, wielkość ziaren i klasę uziarnienia.

Zgodnie z założeniami podstawy programowej uczniowie klasy II LO w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku brali udział w zajęciach terenowych z geografii.

- Uczniowie tej klasy realizują treści geograficzne w zakresie rozszerzonym. Zajęcia terenowe miały na celu zapoznanie uczniów z budową profilu glebowego - mówi Marek Murdzia, rzecznik starosty elbląskiego.

Jak dodaje, nauczyciel omówił warunki powstawania gleb w regionie oraz narzędzia do badania cech chemicznych i fizycznych gleby.

Uczniowie na kartach pracy określali lokalizację odkrywki, ph gleby, jej barwę, skład mechaniczny, uwilgotnienie i strukturę oraz wykonywali profil glebowy, wyróżniając poszczególne poziomy genetyczne.

Dzięki sitom glebowym, określali skład i typ gleby, wielkość ziaren i klasę uziarnienia gleby. Porównywali właściwości gleby z dostępnymi w szkole próbkami gleb.

Podczas tych zajęć młodzież korzystała z pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pt.: "Remont infrastruktury szkolnej placówek oświatowych Powiatu Elbląskiego wraz z wyposażeniem w sprzęt specjalistyczny i materiały dydaktyczne".

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB