Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Ostatnie święto 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego w Elblągu.

2019-06-04 08:42:51 (ost. akt: 2019-06-04 08:54:12)

Autor zdjęcia: nadesłane

W dniu 7 czerwca 2019 roku, 16. Żuławski Batalion Remontowy obchodzić będzie swoje doroczne święto. Będzie to jednak ostatnie święto w ramach batalionu. 16 Żuławski Batalion Remontowy decyzją przełożonych przeformowuje się 16. Pułk Logistyczny. Z okazji naszego święta przygotowaliśmy bardzo wiele atrakcji.

7 czerwca w godzinach 9. 00 - 13. 00 otwieramy szeroko bramę naszego kompleksu dla mieszkańców miasta i regionu. Po raz ostatni będą mogli Państwo zwiedzić nie tylko 16. batalion ale również batalion w tym kompleksie - lada moment rozpoczynamy "przeprowadzkę" do kompleksu przy ul. Łęczyckiej w Elblągu.

Chcemy Państwu zademonstrować wyposażenie jeszcze 16 batalionu ale również uzbrojenie i technikę wojskową występującą na wyposażeniu jednostek 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Zaprezentują się także zaproszeni "goście" w tym m. in. jednostka specjalna "GROM", która zademonstruje część swojego wyposażenia.

Punktualnie o godz. 11. 00 na placu apelowym batalionu rozpocznie się uroczysta zbiórka stanu osobowego z okazji naszego święta. Meldunek, wciągnięcie Flagi Państwowej przy dźwiękach Hymnu Państwowego, rozkazy o wyróżnieniach i ich wręczenie, Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego - to tylko niektóre elementy uroczystej zbiórki, zgodnej z Ceremoniałem Wojskowym.

W programie także pokaz dynamiczny - ale dziś to jeszcze tajemnica i niespodzianka. Możemy o tym wiele pisać i mówić, ale lepiej po prostu być w tym dniu z nami - elbląskimi remontowcami.

Zatem zapraszamy - 7 czerwca, 9. 00 - 13. 00 - kompleks koszarowy przy ulicy Królewieckiej 130.
Zbigniew Tuszyński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB