Czwartek, 19 września 2019. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Dawna lodziarnia "Grota" w Parku Planty z kontrowersjami w tle

2019-06-07 10:30:50 (ost. akt: 2019-06-07 14:01:05)

Autor zdjęcia: Konrad Uściński

Dawna lodziarnia w Parku Planty przez wiele lat był punktem, gdzie elblążanie, aby miło spędzić czas, odwiedzali w upalne dni by schłodzić się tamtejszy lodami. Niestety budynek dzisiaj jest opuszczony, a dzierżawca mimo rozwiązania umowy, nie chciał dobrowolnie oddać budynku gminie miasta.

Wielu elblążan wspomina to miejsce z nostalgią... Przez wiele lat Park Planty był miejscem na wypoczynek w letnie dni. Dzieci w tym miejscu miały okoliczny plac zabaw, dorośli ławki gdzie mogli odpocząć czytając gazety, obok znajdowała się kawiarnia, natomiast gdy upał dawał swe znaki dzieci ciągnęły swoich rodziców właśnie do tego miejsca na lody.

- Pamiętam jak w młodości rodzice zabierali mnie właśnie do tej lodziarni, zawsze był jak dla mnie duży wybór lodów, moi znajomi również chodzili do tego miejsca, to był taki nasz punkt spotkań. - mówi Weronika Dybalska, jedna z mieszkanek okolic Parku Planty.

- Administratorem gruntu, gdzie znajduje się obiekt, jest Zarząd Zieleni Miejskiej.- mówi Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy UM w Elblągu. - Obiekt przez wiele lat był dzierżawiony. Umowa została rozwiązana w 2017 roku. Z uwagi na fakt, że dzierżawca nie chciał dobrowolnie przekazać obiektu, sprawa trafiła do sądu. W wyniku prowadzonego postępowania wydany został prawomocny wyrok nakazujący przekazanie gminie nieruchomości. Obecnie sprawa jest w toku.

Urząd miasta na ten moment nie ma planów co do tego miejsca, a do tej pory nie znalazł się się nowy dzierżawca. Ten budynek jest kolejnym miejscem, które może zostać zapomniany i straszyć mieszkańców miasta swoim zaniedbanym stanem.

Konrad Uściński

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. err #2744453 | 87.205.*.* 9 cze 2019 09:46

    Co to za kraj, że przez 2 lata nie mogą wywalić jakiegoś buraka ze swojego lokalu?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. er ce #2744268 | 83.23.*.* 8 cze 2019 18:09

    mamy już basen miejski , teraz dawna lodziarnia , wkrótce stok narciarski . Co następne?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz