środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Ponad 200 złotych za kąpiel w rzece? Taki mandat grozi na rzece Elbląg

2019-06-07 13:01:19 (ost. akt: 2019-06-07 13:02:24)
Zakaz kąpieli w rzece Elbląg

Zakaz kąpieli w rzece Elbląg

Autor zdjęcia: Łukasz Razowski

Upały nie odpuszczają, a co za tym idzie, chęć ochłodzenia się jest ogromna. Zapewne wiele osób myśli, gdzie tu na weekend wyjechać nad wodę. Ostrzegamy – lepiej nie planować kąpieli w rzece Elbląg.

„W związku z wysokimi temperaturami oraz zbliżającym się okresem wakacyjnym, Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu przypomina o obowiązującym zakazie kąpieli w rzece Elbląg” – czytamy w komunikacie wysłanym przez elbląski magistrat .

Jak wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik ratusza, rzeka Elbląg znajduje się w granicach portu. A po decyzji dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni został wprowadzony i nadal obowiązuje m.in. zakaz kąpieli i nurkowania.

— Są miejsca, w których nieodpowiedzialne osoby kąpią się, ryzykując życie i zdrowie. Do takich miejsc z pewnością można zaliczyć rzekę Elbląg w rejonie mostu kolejowego, a także tzw. „ciepłą wodę” – wyjaśnia Urbaniak. — Informujemy, że służby bezpieczeństwa i porządku przy wykorzystaniu sprzętu pływającego będą patrolować rzekę Elbląg. Za złamanie zakazu kąpieli grozi mandat karny – do 250 zł lub kara nagany.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zadzior #2744183 | 83.5.*.* 8 cze 2019 13:44

    witajcie w państwie policyjnym!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz