Czwartek, 19 września 2019. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Wodniacy pilnują dzikich kąpielisk i trzeźwości sterników [ZDJĘCIA]

2019-06-09 13:18:08 (ost. akt: 2019-06-09 13:20:57)
Patrol Wodny

Patrol Wodny

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Harun i Parker. To nazwy dwóch łodzi, których załogi w mundurach czuwają nad bezpieczeństwem na i nad wodą. Policjanci z Patrolu Wodnego dysponują dobrym sprzętem i specjalistycznymi umiejętnościami.

Zadania elbląskiego Patrolu Wodnego polegają na kontroli miejsc zagrożonych, w tym dzikich kąpielisk w Elblągu oraz na sprawdzaniu trzeźwości sterników i posiadania przez nich odpowiednich dokumentów. Zajmują się także ujawnianiem kłusownictwa wodnego.

— W sezonie zdarza się kilka interwencji dziennie. Bardziej działa prewencja, na przykład osoby kąpiące się w niedozwolonym miejscu widząc, że się zbliżamy, po prostu uciekają — mówi sierż. sztab. Paweł Szulik, który wraz z asp. sztab. Włodzimierzem Koszelowem patrolują m.in. wody rzeki Elbląg.

Mają do dyspozycji dobry sprzęt - łódź z 200 konnym silnikiem, wyciąga 75 km/h prędkości, co sprawia, że policjanci sprawnie mogą poruszać się po akwenach wodnych. Ponadto członkowie wodnego patrolu musieli przejść - oprócz podstawowego szkolenia dotyczącego wszystkich policjantów – również dodatkowe, specjalistyczne.

— Był to miesięczny kurs w Legionowie, potem dwa tygodnie nauki praktycznego posługiwania się łodzią w Kalu na Mazurach — dodaje wodniak z Elbląga.

Warto wspomnieć, że policjanci strzegący bezpieczeństwa na i nad wodą, są również ratownikami wodnymi.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polonista #2744584 | 188.147.*.* 9 cze 2019 15:58

    "Mają do dyspozycji dobry sprzęt - łódź z 200 konnym silnikiem, wyciąga 75 km/h prędkości, co sprawia, że policjanci sprawnie mogą poruszać się po akwenach wodnych. " Autorze, proszę wróć do szkoły, wakacje jeszcze się nie rozpoczęły.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz