Poniedziałek, 23 września 2019. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Lekkoatletyka - Sprinter

2019-06-10 11:16:22 (ost. akt: 2019-06-10 11:20:57)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Dobiegł końca cykl zawodów dla uczniów Szkół Podstawowych pn. "Trzecie Elbląskie Czwartki Lekkoatletyczne", którego organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Elblągu. Wsparcia udzielili również trenerzy MKS Truso Elbląg oraz nauczyciele Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Elblągu.

Dobiegł końca cykl zawodów dla uczniów Szkół Podstawowych pn. "Trzecie Elbląskie Czwartki Lekkoatletyczne", którego organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Elblągu. Wsparcia udzielili również trenerzy MKS Truso Elbląg oraz nauczyciele Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Elblągu. Zapoczątkowana we wrześniu ubiegłego roku impreza, zakończona została finałem miejskim, podczas którego podsumowano współzawodnictwo dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsi i najbardziej wytrwali wezmą udział w XXV Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych, który odbędzie się 15-16 czerwca w Łodzi. W zawodach w całym cyklu jesienno - wiosennym wzięło udział blisko 100 uczniów z 15 szkół elbląskich i czterech najbliższych okolic: Pasłęka, Zwierzna, Nowiny oraz Gronowa Górnego. Czternastu uczestników wzięło udział we wszystkich czwartkowych spotkaniach. Nagrodzeni zostali oni okolicznościowymi statuetkami.

ZŁOTY MEDAL MKS TRUSO
W miniony weekend w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski w wielobojach i sztafetach mieszanych. Bardzo dobrze zaprezentowała się sztafeta MKS Truso Elbląg na dystansie 4x800 m U-18. Biegnąc w składzie: Dominik Rudawski, Maja Dalidowicz, Inez Stefanowicz, Kacper Lewalski, sięgnęła po złoty medal w czasie 8.38.65 min. Elblążanie wyprzedzili SMS Szklarska Poręba 8.41.02 oraz AZS AWF Kraków 8.58.95. Trzeba też dodać, że dla trenera drużyny elbląskiej Czesława Nagy jak i jego podopiecznego Kacpra Lewalskiego, jest to trzeci medal mistrzostw Polski. Wcześniej Lewalski wywalczył dwa srebrne medale: w hali na 600 metrów oraz w biegu przełajowym na 3000 metrów.
JK.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB