Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Młodzież zasiądzie do „Okrągłego Stołu”

2019-06-11 11:27:00 (ost. akt: 2019-06-11 11:41:06)
Okrągły stół młodzieży

Okrągły stół młodzieży

Autor zdjęcia: Fot. mat. pras.

Przyszłość należy do młodych ludzi. Trzeba jednak młodych ludzi po pierwsze zrozumieć, po drugie – zachęcić do zaangażowania w sprawy publiczne, jak choćby do udziału w budżecie obywatelskim. Służyć temu ma elbląski „Okrągły Stół”.

"Pokażmy, że młodzież chce i może zaangażować się w procesy zmian zachodzące w naszym mieście wywierając wpływ na otaczającą ją rzeczywistość! Zmieńmy Elbląg! Tylko przez wspólny dialog mamy szansę wyrazić i zrealizować nasze marzenia! Liczymy na waszą obecność i głos w dyskusji!" - zapraszają organizatorzy pierwszego lokalnego forum dyskusyjnego w formie "Okrągłego Stołu" pod nazwą "Budżet Obywatelski w Elblągu - wpływ i udział młodych elblążan".

Wyjątkowe, czwarte tego rodzaju w skali kraju spotkanie odbędzie we środę 12 czerwca o godzinie 14:00 w Sali Koncertowej Ratusza Staromiejskiego. Będzie to część projektu Sieci Grup Młodzieżowych Południowego Bałtyku realizowanego w ramach programu Interreg Południowy Bałtyk, w którym Gmina Miasta Elbląg pełni rolę partnera Stowarzyszonego

— Celem wydarzenia jest wzmocnienia współpracy między młodymi ludźmi, a władzami poprzez dialog obywatelski, zwiększenie zdolności naszego samorządu do lepszej identyfikacji i zrozumienia potrzeb młodzieży, a także realnym włączeniu elbląskiego młodego pokolenia w zachodzące w naszym mieście procesy decyzyjne i życiu naszego miasta — wyjaśnia Żanetta Szymanowska z Departamentu Edukacji, Specjalista ds. Projektów Unijnych w Urzędzie Miejskim w Elblągu.

W programie spotkania organizatorzy przewidują nie tylko wymianę zdań i poglądów, ale też integrację młodzieżowych, elbląskich środowisk.

— Czerwcowe wydarzenie w Elblągu to czwarte spotkanie w Polsce ramach struktury lokalnej sieci operująca na podstawie metody „Okrągłych Stołów”, w ramach której będą odbywać się spotkania tematyczne w każdej zaangażowanej gminie. Do tej pory odbyły się podobne spotkania w Iławie, Dzierzgoniu, Nowym Mieście Lubawskim, Telšiai na Litwie oraz Hässleholm w Szwecji — dodaje Szymanowska.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB