Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Idziemy na spacer śladami pionierów Elbląga

2019-06-11 11:58:09 (ost. akt: 2019-06-11 11:58:56)

Autor zdjęcia: nadesłane

Pionierska, Osiedle Marynarzy czy Królewiecka. Między innymi te miejsca osiedlali pierwsi powojenni mieszkańcy Elbląga. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na symboliczne przejście się ich śladami. Spacer odbędzie się 29 czerwca (sobota) o godz. 10:00.

Krótka wędrówka po miejscach osiedleń pionierów jest organizowana po to, żeby ożywić relacje i wspomnienia z pierwszych powojennych lat życia w Elblągu.
- Wybrane z nich znajdą się w krótkometrażowym filmie i w miejskim przewodniku w formie e-booka, które powstają dzięki projektowi pn. „Nasze tutaj” – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”, które zdobyło grant na realizację projektu.

Wspomnieniami i relacjami będzie można podzielić się także podczas przechadzki po miejscach osiedleń pionierów. Wycieczkę poprowadzi Karol Wyszyński, przewodnik Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej.
- Najbardziej zależy nam na wspomnieniach osób, które jako dzieci przybyły do Elbląga po II wojnie światowej - mówi Aleksandra Bielska, odpowiedzialna za realizację filmu. - Niemniej ważne są relacje potomków pierwszych powojennych elblążan, którzy dorastali, słuchając opowieści rodziców czy dziadków z okresu osiedlania się w Elblągu. Poszukujemy też zdjęć, dokumentów i rodzinnych pamiątek z tego czasu.


Zbiórka: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu, 
ul. Agrykola 6
Termin: 29 czerwca (sobota), godz. 10:00
Spacer miejski po miejscach osiedleń pionierów Elbląga jest częścią projektu „Nasze tutaj”, który dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".  

Projekt „Nasze tutaj” jest realizowany we współpracy z Urzędem Miejskim w Elblągu 
w związku z obchodami Roku Pionierów Elbląga.

Partnerem spaceru jest
PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB