Elbląscy kajakarze w kadrze narodowej

2019-06-11 12:42:42(ost. akt: 2019-06-11 12:48:46)
Kajakarze Olimpia Elbląg

W dniach 7-9 czerwca w Bydgoszczy odbyły się regaty eliminacyjne młodzików i juniorów do reprezentacji Polski oraz mistrzostw Polski. W zawodach uczestniczyło 15 zawodników Olimpii Elbląg.
To, co zrobili elbląscy zawodnicy, to wielki sukces sportowy, podopiecznych trenera Wojciecha Załuskiego. Spośród 15 startujących zawodników ZKS Olimpia, aż siedmiu powołanych zostało do kadry narodowej młodzików i juniorów. Klasą dla siebie był Przemysław Rojek, który w K-1juniorów na dystansie 1000 metrów nie miał sobie równych.

Wygrał przedbiegi, półfinał a w finale z przewagą półtorej łodzi wygrał z drugim na mecie Krzysztofem Żarskim (Nogat Malbork). Wygrana dała mu przepustkę do reprezentacji. W lipcu weźmie udział w mistrzostwach Europy w Racicach (Czechy) a na początku sierpnia w mistrzostwach Świata w Rumunii — informuje Wojciech Załuski, trener elbląskich kajakarzy. Oprócz Rojka z bardzo dobrej strony pokazał się Paweł Krauze.

Ten również wygrał w K-1 na 1000 m, ale w konkurencji juniorów młodszych, wygrywając ze znaczną przewagą z Januszem Dawidem (Górnik Czechowice-Dziedzice. Pozostali elbląscy zawodnicy, również spisali się bardzo dobrze: Gabriel Władykowicz (junior), Igor Komorowski, Adam Witkowski (juniorzy młodsi) oraz Dominik Kwiatkowski i Jakub Łyczkowski (młodzicy) wszyscy walczyli w finałach A zajmując wysokie miejsca i tym samym wywalczyli nie tylko przepustki do mistrzostw Polski, ale także powołania do kadry narodowej w swoich kategoriach wiekowych — dodaje.

Zainteresowanie elbląskimi kajakami rośnie. Jest wielu zawodników, którym trzeba poświęcić czas i bezpieczeństwo. Zawodnicy podzieleni są na dwie grupy, które jednocześnie powinny realizować program treningowy, Jest to niemożliwe, ze względu na to, że posiadamy tylko jedną motorówkę.

Trzeba nam jeszcze jednej, a to koszt rzędu 30 tys zł. Klubu w tej chwili nie stać na taki wydatek. W związku z tym prosimy włodarzy miasta i wszelkich sponsorów, by nam pomogli — zwraca się z prośbą trerer Załuski