Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ryszard Grzelak 2-krotnie na podium

2019-06-11 12:43:27 (ost. akt: 2019-06-11 12:57:41)
Ryszard Grzelak - Mlexer Elbląg - Elbląski klub tenisa stołowego

Ryszard Grzelak - Mlexer Elbląg - Elbląski klub tenisa stołowego

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W Jastrzębiu Zdroju odbyły się mistrzostwa Polski weteranów kobiet i mężczyzn. W ośmiu kategoriach wiekowych startowało ponad 280 zawodników, reprezentujących wszystkie województwa. Z bardzo dobrej strony pokazał się w kategorii wiekowej 40-49 lat elblążanin Ryszard Grzelak, który w mistrzowskich zmaganiach wywalczył dwa brązowe medale.

W grze pojedynczej i w grach deblowych wraz ze swoim stałym partnerem Krzysztofem Pińskim (Nowa Wieś Lęborska),powtórzyli ubiegłoroczny sukces, stając na najniższym podium. W grze singlowej w drodze do podium Grzelak stoczył aż osiem pojedynków. Najpierw w grupie pokonał: Roberta Barana (Lubartów), Jakuba Hazika (Brzesko) oraz Leszka Błąkałę (Rzeszów) - wszystkich po 3:0, kwalifikując się do turnieju głównego.

W pierwszej rundzie zwyciężył Arkadiusza Frątczaka (Łódź), w 1/8 finału Roberta Szymika (Rybnik) oraz w ćwierćfinale Aleksandra Cichockiego (Kwidzyn) po 3:0. W półfinale Grzelak trafił na swojego odwiecznego rywala, byłego kolegę klubowego z Mlexera Elbląg, Wojciecha Tebecio i po zażartej walce przegrał z nim 0:3 (-8.-9,-11).

W finale Tebecio uległ byłemu reprezentantowi Polski Witoldowi Skubiszewskiemu (Gdańsk) 0:3. Natomiast w meczu o trzecią lokatę Grzelak pokonał Mariusza Zwolińskiego (Rybnik) 3:1. W grze podwójnej duet Grzelak/Piński po trzech zwycięstwach, dotarli do półfinału i w tej fazie rozgrywek przegrali z parą Artur Szołtysek (Żory)/Zwoliński (Rybnik) 0:3 i ostatecznie wywalczyli brązowy medal.

Nieco gorzej powiodło się Grzelakowi w grze mieszanej. Grając z Dorotą Paluch (Jastrzębie Zdrój) po dwóch zwycięstwach, dotarli do ćwierćfinału i tam ulegli Piotrowi Szurgotowi (Gdańsk/Małgorzata Sawicka (Warszawa) 2:3 zajmując 5 miejsce w kraju.
JK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB