Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Rekordzista przekroczył dwukrotnie normy emisji spalin [ZDJĘCIA]

2019-06-13 09:37:15 (ost. akt: 2019-06-13 10:58:07)
Akcja Smog

Akcja Smog

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Na elbląskich ulicach policjanci z drogówki prowadzili akcję „Smog". Funkcjonariusze wraz z żołnierzami z Żandarmerii Wojskowej sprawdzali stan techniczny pojazdów pod kątem prawidłowości norm emisji spalin.

To już kolejna akcja elbląskich policjantów mająca na celu wyeliminowanie z ruchu aut zatruwających nas spalinami. Tych wszystkich samochodów z niesprawnymi układami wtryskowymi, wyciętymi katalizatorami, zaślepionymi zaworami EGR czy usuniętymi filtrami cząstek stałych.

– Kierowcy, którzy nie dbają o środowisko, a ich samochody zostawiają czarne chmury dymu, muszą liczyć się z zatrzymaniami dowodów rejestracyjnych. Jest to związane z ekologią i ma także wpływ na innych uczestników ruchu w szczególności poruszających się za takim pojazdem - poinformował Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

O sens takich akcji zapytaliśmy jednego z kierowców zatrzymanych do kontroli, którego kilkuletnie auto przeszło bez problemu badania norm emisji spalin.

– Kiedy jadę za dymiącym samochodem, to czasami nawet przełączenie wentylacji na obieg wewnętrzny nie pomaga. W samochodzie zaczyna śmierdzieć spalinami — mówi pan Jacek. — Cieszę się, że nasi policjanci przeprowadzają takie akcje. Dyscyplinują one niefrasobliwych kierowców.

Policjanci skontrolowali łącznie 94 samochody. W trzech stwierdzili przekroczenie toksyczności spalin. Dowody rejestracyjne tych aut zostały zatrzymane.

Auto rekordzisty miało przekroczone normy dwukrotnie. Trujący samochód na jakiś czas powędruje do warsztatu i dopiero po naprawie i ponownym badaniu technicznym będzie mógł wrócić na elbląskie ulice.

ml

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Robert #2746529 | 31.0.*.* 13 cze 2019 12:36

    Od tak sympatycznej policjantki dostać mandat, to nie kara :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz