Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Elbląg tańcem stoi! Setki artystów wystąpiło na scenie [625 ZDJĘĆ!]

2019-06-19 11:22:05 (ost. akt: 2019-06-19 14:11:30)

Autor zdjęcia: Konrad Uściński

Do tego wielkiego show, które we wtorek (18 czerwca) odbyło się w Teatrze im. A. Sewruka, przygotowywało się ponad 250 tancerzy.

Centrum Tańca Cadmans po raz dziewiąty zorganizowało galę taneczną, która jest rocznym podsumowaniem pracy dzieci, młodzieży i dorosłych.

— Działalność naszego stowarzyszenia stanowi inicjatywę ukierunkowaną na promocję tańca wśród mieszkańców regionu. Zależy nam na promocji i upowszechnianiu zdrowego stylu życia właśnie poprzez taniec, zajęcia ogólnorozwojowe — informuje Aneta Orłowska z CT Cadmans. — Przez udział w turniejach i konkursach tanecznych oraz poprzez pokazy na imprezach sportowych staramy się wspierać wizję Elbląga jako prężnie się rozwijającego ośrodka w zakresie edukacji tanecznej.

- Taniec to przede wszystkim uczucia - mówi senator Jerzy Wcisła i dodaje. - Centrum Tańca Cadmans to niespotykana szkoła, gdzie młodzi ludzie jak i dorośli mogą się oddać pasji jakim jest taniec. Dzięki temu można wyrazić oraz odkrywać siebie samego. Gratuluję wszystkim wychowankom tej szkoły i życzę samych sukcesów w karierze tanecznej.Założycielami CT Cadmans są Aneta i Andrzej Orłowscy, mistrzowie świata, posiadacze najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej "S".

— Jesteśmy szkołą tańca, która zrzesza około 250 osób biorących udział w różnych formach tanecznych: od baletu klasycznego, przez taniec towarzyski, modern jazz, taniec współczesny, orientalny po taniec nowoczesny, hip-hop, cramp, street dance — mówi Aneta Orłowska.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB