Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Do Elbląga zawitały miniatury

2019-06-22 14:08:14 (ost. akt: 2019-06-22 15:28:55)

Autor zdjęcia: Konrad Uściński

Prawdziwa gratka dla miłośników militariów nie tylko w skali 1:1. Dziś ruszył V Elbląski Festiwal Modelarski. Jest to tradycyjne czerwcowe święto modelarstwa redukcyjnego w Elblągu dla modelarzy z całej Polski i zagranicy. Odbędzie się m.in. konkurs na najlepszy model pojazdu.

Wydarzenie to zaplanoano na dni 22-23 czerwca w Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia DWD P-W w Elblągu na ulicy Królewieckiej 167.— Już po raz piąty Stowarzyszenie Historyczno - Poszukiwawcze Denar przy współudziale Klubu Pułku Wsparcia Dowodzenia DWD P-W i pod Honorowym Patronatem Prezydenta Elbląga organizuje to nietypowe wydarzenie. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć różnego rodzaju modele w różnych skalach, wykonane z różnych materiałów, przez dzieci, młodzież i dorosłych modelarzy — zachęca Grzegorz Nowaczyk.

— Wydarzenie takie jak to jest ciekawym sposobem na wyrażenie samego siebie i swoich umiejętności. - mówi Marcin Strembski, sędzia techniczny V Elbląskiego Festiwalu Modelarskiego i dodaje. - Modelarze spotykają się tutaj by ocenić swoje prace oraz wymienić się doświadczeniami.

Większość modeli jakie są prezentowane, to modele wojskowe, ponieważ wiele modeli z okresu I i II Wojny Światowej ma ze sobą przeszłość historyczną, która sprawia, że pojazd staje się o wiele ciekawszy niż cywilne odpowiedniki.

Ogłoszenia wyników konkursu odbędą się w niedzielę o godzinie 13:45.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB