Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

SPRINTEM - TENIS

2019-06-25 12:45:00 (ost. akt: 2019-06-25 12:46:31)
Ryszard Grzelak - Mlexer Elbląg - Elbląski klub tenisa stołowego

Ryszard Grzelak - Mlexer Elbląg - Elbląski klub tenisa stołowego

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Dwukrotny aktualny brązowy medalista tegorocznych mistrzostw Polski weteranów z Jastrzębia Zdroju, w grze indywidualnej i podwójnej w kategorii wiekowej 40-49 lat Ryszard Grzelak (Elbląg), już w najbliższą sobotę 29 czerwca wystartuje na mistrzostwach Europy weteranów w Budapeszcie.

W ośmiu kategoriach wiekowych w mistrzowskich zmaganiach wystąpi ponad 3000 zawodniczek i zawodników. Dla elblążanina będzie to drugi występ w tej randze zawodów. W 2017 roku wystąpił po raz pierwszy w w szwedzkiej miejscowości Helisinborg i o wejście do 1/16 finału tych mistrzostw przegrał z późniejszym mistrzem Europy Mansonem (Szwecja) 2:3.

Już w miniony poniedziałek organizatorzy dokonali losowania rozgrywek. W kategorii 40-49 lat wystąpi ponad czterystu zawodników. Grzelak jest rozstawiony z numerem 24. W jego 4-osobowej grupie znaleźli się reprezentanci z Węgier, Serbii oraz Niemiec, z których dwóch najlepszych kwalifikuje się do dalszych gier, gdzie w dalszej fazie rozgrywek zawodnicy zaczynają grać systemem pucharowym.

W tych mistrzostwach Grzelak zagra także w grze podwójnej, a jego partnerem będzie Paweł Sopiński (Skierniewice). Ten wyjazd dochodzi do skutku, dzięki sponsorom Mariana Groblewskiego (Hotel Khalberg w Krynicy Morskiej) a także Jarosława Matza (Firma Szklana "MiS" w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB