środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Druhowie z Krzewska ruszyli na pomoc modemu bocianowi

2019-06-25 18:00:04 (ost. akt: 2019-06-25 18:03:26)

Autor zdjęcia: OSP Krzewsko

Do niecodziennej, ale jakże szlachetnej, akcji doszło na terenie gminy Markusy. Strażacy-ochotnicy pospieszyli na pomoc młodemu bociani, który wypadł z gniazda. Niestety, zwierzę nie mogło wrócić do swego domu.

— Dziś (wtorek 25 czerwca-przyp.red.) około godziny 16:00 zostaliśmy zadysponowani, do jednego z gospodarstw w Krzewsku, gdzie znajdował się młody bocian, poszkodowany wskutek wypadnięcia z gniazda — relacjonują strażacy, którzy przekazali nam informację o akcji. — Na miejsce udaliśmy się Starem GBA, gdyż wstępnie zakładaliśmy, że zwierzę - z naszą pomocą - wróci do gniazda.

Jednak po dotarciu na miejsce i konsultacji ze specjalistą z Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach ustalono, że stan zwierzęcia wymaga ludzkiej pomocy.— Zapadła decyzja, iż ptak zostanie przez nas przewieziony do Elbląga, skąd uda się w dalszą drogę z opiekunami z Jelonek — wyjaśniają druhowie z Krzewska. — Konieczna była szybka zmiana środka transportu i chwilę później bocianek pożegnał gminę Markusy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB