Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Zamieszanie ws. rekrutacji do szkół? „Wszystko przebiega zgodnie z planem”

2019-07-02 11:55:58 (ost. akt: 2019-07-02 11:57:04)

Autor zdjęcia: Konrad Uściński

Uczniowie, również ci spoza Elbląga, czekają na opublikowanie wyników rekrutacji do miejscowych szkół. Ich upublicznienie zaplanowano na godzinę 14:00 tego właśnie dnia. Nie wszystkim jednak to się spodobało.

Do naszej redakcji jeden z rodziców wysłał niepokojącego maila.

"Dziś powinny być ogłoszone wyniki osób zakwalifikowanych, w szkołach informują już, że dostali wiadomość z Urzędu Miejskiego, że wyniki będą dopiero około 14tej To jest jakaś porażka! Dzieci nie mogą jechać na wakacje, dużo dzieci jest spoza Elbląga i musi dojechać i później wrócić do domu jak ma to zrobić jak mieszka 300 km od Elbląga???" – czytamy w liście.

Jak się jednak okazuje, wszystko przebiega zgodnie z planem i założeniami dotyczącymi rekrutacji.

— Doskonale rozumiem zdenerwowanie rodziców i uczniów — powiedział nam Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. — To bardzo ważny dla nich dzień. Jednak wszystko przebiega zgodnie z wytycznymi Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, wedle których wyniki mają zostać opublikowane do 2 lipca.

Jak podał przedstawiciel magistratu, rzeczywiście, dzisiaj (2 lipca) wyniku mają zostać wywieszone na wszystkich szkołach jednocześnie. Nastąpi to o godzinie 14:00.

— Nie podawaliśmy nigdzie, że wyniki opublikujemy na przykład rano — wyjaśnił Mierzejewski. — Być może niektórzy rodzice zrozumieli, że będą one właśnie udostępnione już od rana? Rzeczywiście, jeśli tak, to gdy ktoś sobie zaplanował np. wyjazd, to może stanowić utrudnienie. Ale działamy zgodnie z planami, i nie ma mowy o żadnym zamieszaniu czy opóźnieniach.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ala #2756242 | 79.163.*.* 2 lip 2019 14:35

    Jak ktoś chciał wyjechać na wakacje, jak musi od jutra potwierdzić oceny oryginałem świadectwa oraz odebrać że szkoły skierowanie na badania? A poza tym w Epedzie kandydat po zalogowaniu może z każdego miejsca sprawdzić, nawet z Kamczatki, o ile będzie miał zasięg. Więc troska rodzica, chyba nią nie jest, tylko szukanie dziury w całym.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz